Український SID Venture Partners інвестував у три стартапи з американськими фаундерами

Український інвестиційний фонд SID Venture Partners оголосив про інвестиції в три стартапи: Iris Finance, Vendora та Relari. Це перші публічно анонсовані компанії з винятково американськими засновниками в портфелі фонду, повідомили AIN.UA.

  • Угоди відбулися в період від другої половини 2023-го до початку цього року. Суми та оцінки не розкрили.
  • «Першочерговий фокус фонду залишається на компаніях з українськими фаундерами, але SID Venture Partners також бачить можливості знайти перспективні компанії на інших ринках, насамперед в американському», — сказав генеральний партнер фонду Дмитро Вартанян.
  • Також він пообіцяв анонсувати «нові амбітні проєкти».

«Компанії-засновники та партнери SID Venture Partners мають неабияку експертизу в США, тому ми розширюємо свою географію. Усі стартапи, анонсовані сьогодні, — гравці на дуже перспективних ринках, від електронної комерції до генеративного ШІ», — додає Вартанян.

Раніше Дмитро Вартанян в інтерв’ю для AIN.UA розповідав, що від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну фонд уклав 22 угоди, декілька були неанонсовані. Загалом за цей час інвестували приблизно $4,5 млн.

Що відомо про стартапи

  • Iris Finance — платформа для контролю та планування прибутку, що використовує ШІ, розроблена для брендів у сфері споживчих товарів. Фаундер Iris — Александр Хекманн, який раніше був членом founding-команди стартапу clean.io, поміж співзасновників якого є українські підприємці.
  • Vendora — SaaS-платформа, розроблена для оптимізації роботи з доставкою та збільшення онлайн-продажів для роздрібних торговців продуктами. Засновник проєкту — Санні Сінгх (колишній Head of US Strategy & Expansion у стартапі Cornershop, який поглинув Uber). Стартап був випускником осіннього батчу Y Combinator 2023.
  • Relari розробляє opensource-платформу, призначену для моделювання, тестування та валідації продуктів із генеративними моделями (GenAI). Relari може генерувати великі обсяги власних синтетичних даних для навчання та тестування GenAI-додатків. Засновники компанії — Паскаль Антонанте́ та Ї Чжан, колишні співробітники NVIDIA, Raytheon Technologies і єдинорогу Pony.ai. Стартап був випускником весняного батчу Y Combinator 2024.

SID Venture Partners анонсував уже понад 20 портфельних стартапів. Раніше фонд було визнано найкращим інвестором України за версією Ukrainian Startup Funds і Startup Awards від Lift99.

SID Venture Partners було анонсовано у грудні 2021 року, серед компаній-засновників — Sigma Software Group, Datrics, IdeaSoft, Near Protocol. Зараз фонд нараховує 13 партнерів.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук