Кремль може шпигувати за британськими солдатами в Естонії через телефони — Telegraph

Британських військових, які приїхали в Естонію на навчання НАТО, попередили про шпигування росіян через мобільні телефони. Про це пише Telegraph. 

Нині війська НАТО проводять від Балтії до Балкан найбільші військові навчання від часів закінчення холодної війни. Тисячі британських солдатів направили в країни, що межують з росією, у межах операції «Непохитний захисник». Зокрема в Естонію.

Там підполковник Грант Браун попередив військовослужбовців, що російські агенти можуть робити електронний збір даних на їхніх мобільних телефонах. Він сказав, що росіяни спостерігають за їхніми діями в Європі — і це добре, бо в цьому суть навчань. Але також це значить суворіший підхід до мобільних телефонів.

Йдеться, що британські військові в Естонії мають кілька заходів протидії такій загрозі. Зокрема, їх зобов’язують залишати телефони у гуртожитках і вимикати геодані, щоб не видавати місцерозташування. Один солдат сказав, що це, а також злом контактних даних друзів і сім’ї — основні загрози.

«Електронне спостереження — це інструмент, який є у багатьох країн, тому для наших солдатів важливо, щоб вони звикли до запобіжних заходів, які обмежать будь-якого супротивника», — сказав Бригадний генерал Марк Беррі.

За його словами, бійці вчаться використовувати «старі методи» замість GPS — компас та карти.

Раніше росію вже звинувачували в компрометації смартфонів військовослужбовців НАТО, щоб залякувати солдатів.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук