Від Офісу генпрокурора вимагають розкрити кількість закритих справ проти бізнесу

Громадський рух «Маніфест 42» закликає Офіс генерального прокурора (ОГП) оприлюднити номери справ, які, згідно з їхніми заявами, були закриті за підсумками тримісячного аудиту. Цей аудит був проведений відповідно до Указу Президента від 23 січня 2024 року № 21/2024.

Деталі

  • Рух звернув увагу на низку розбіжностей у звітах правоохоронних органів. Зокрема, у звіті Офісу генпрокурора повідомлялося про закриття 1218 справ проти бізнесу.
  • Згодом Бюро економічної безпеки (БЕБ) повідомило про закриття лише 200 кримінальних проваджень.
  • Однак, згідно з офіційним звітом ОГП, БЕБ закрило лише дев’ять справ протягом січня-квітня 2024 року.
  • «Маніфест 42» виявив подібні розбіжності й у звітах інших правоохоронних органів.
  • Враховуючи це, рух вимагає від Офісу негайно оприлюднити розʼяснення щодо ймовірного маніпулювання даними.
  • Представники бізнесу також вимагають від Президента Володимира Зеленського ініціювати перевірку інформації, оприлюдненої Офісом генпрокурора, на предмет маніпулювання даними та вжити відповідні заходи реагування.
  • «Маніфест 42» наголошує, що жодна справа, яка перебуває під контролем руху, зокрема й справа Мазепи та Riviera Village, не закрита.

Президент України Володимир Зеленський 23 січня 2024 року увів у дію рішення РНБО про мораторій на «маски-шоу», створення Ради з підтримки підприємництва та зміни до закону про БЕБ, щоб обмежити потенціал будь-якого можливого тиску на «білий», легальний бізнес.

Правоохоронним органам рекомендували утриматися протягом трьох місяців від проведення процесуальних дій у кримінальних провадженнях, якщо таке застосування може заблокувати підприємницьку діяльність суб’єктів господарювання.

За даними Офісу генпрокурора, у січні–жовтні 2023 року лише 23% кримінальних проваджень у сфері господарської діяльності доходять до суду з обвинувальним актом. Це на третину менше, аніж у попередні роки.

У 2023 році кількість закритих справ проти бізнесу була найнижчою за останні пʼять років.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук