Бронювання працівників Glovo, Visa, Favbet скасували після розголосу, процес переглянуть

Перша віцепрем’єр-міністерка, міністерка економіки України Юлія Свириденко після публікацій у ЗМІ та соцмережах скасувала наказ про бронювання військовозобов’язаних деяких технологічних компаній, серед яких Glovo, Visa, Favbet. За її словами, рішення ухвалено з огляду на суспільний резонанс.

Тепер розбиратися в ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії будуть окремо.

Свириденко зазначила, що ця ситуація стала додатковим аргументом для пришвидшення роботи над оновленням постанови Кабміну №76, аби вона відповідала вимогам часу і потребам бізнесу.

Прем’єр-міністерка на прикладі цього випадку пояснила, як вигляд має процес бронювання зараз:

  • Зазначені компанії звернулися до профільного Міністерства цифрової трансформації.
  • Мінцифри визнало їх критично важливим на підставі трьох із семи критеріїв: відсутність заборгованості по ЄСВ, рівень зарплати й те, що вони є резидентами «Дія.Сіті».
  • Після цього Мінцифри відправило списки військовозобов’язаних у Генштаб для перевірки.
  • На основі рішення Генштабу, списки опрацьовуються Міністерством економіки.
  • У випадку відсутності правових підстав для відмови ухвалюється рішення про бронювання працівників.

Вона пообіцяла провести оновлення постанови, аби знайти оптимальне рішення, яке відповідатиме запиту військових, але водночас дасть можливість працювати економіці.

Що сталося?

Упродовж дня низка Telegram-каналів і ЗМІ поширили наказ Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних із ТОВ «Гловоапп Україна», ТОВ «Фавбет тек», ДП «ССМ», ТОВ «Віза Україна», ТОВ «Агрі Чейн» і ТОВ «Корт».

Нагадаємо, що 18 травня 2024 року набуде чинності закон про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, який передбачає нові правила бронювання військовозобов’язаних.

Під час дії воєнного стану в Україні мобілізації підлягають усі чоловіки віком від 18 до 60 років. Але працівники критично важливих підприємств, органів державної влади можуть бути заброньовані від мобілізації, що регулюється постановою Кабміну від 27.01.2023 №76.

Раніше на розгляді Ради були два варіанти економічного бронювання від мобілізації. Ідея полягала в тому, щоб підприємства могли забронювати своїх працівників в обмін на певну суму податків, сплачених у бюджет. Наразі цей механізм поставлений на паузу.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук