OpenAI навчатиме ChatGPT на даних Reddit

Reddit Inc. уклала угоду про партнерство з OpenAI. Згідно з нею, вміст соцмережі буде перенесений до ChatGPT та інших продуктів компанії. Вартість угоди не розголошують. Про це пише Bloomberg.

  • Таким чином ChatGPT зможе вчитися на даних із Reddit.
  • Водночас Reddit отримає нові функції штучного інтелекту, зокрема для розміщення реклами на сайті.
  • Вміст Reddit вже давно є популярним джерелом навчальних даних для створення ШІ-моделей, включно з OpenAI. Минулого тижня Reddit опублікував нову політику, що регулює використання своїх даних, щоби збільшити дохід за допомогою ліцензійних угод із розробниками штучного інтелекту та іншими компаніями.

«Наші дані надзвичайно цінні», — сказав головний виконавчий директор Стів Хаффман на технологічному саміті Bloomberg на початку цього місяця. — Ми бачимо масу інтересу до цього».

Що цьому передувало

Ще в лютому Reddit підписала угоду з неназваною великою компанією, що займається ШІ, яка дозволить їй використовувати контент платформи для навчання своїх моделей. Згодом виявилося, що йдеться про Alphabet (материнську компанію Google). Угоду оцінюють у $60 млн на рік.

Це передувало виходу компанії на ІРО. Таким чином Reddit шукав додаткові джерела фінансування і одним із векторів був обраний ШІ. За даними Bloomberg Акції Reddit, які впали на 5,5 % до 56,38 доларів на регулярних торгах у Нью-Йорку, злетіли до 64,75 доларів після оголошення про партнерство. Акції зросли на 66 % після IPO.

Водночас OpenAI упродовж довгого часу налагоджує партнерські відносини з медіа для навчання свого ШІ. Зокрема у квітні Financial Times та OpenAI уклали угоду, згідно з якою штучний інтелект компанії навчатиметься на архівному контенті видання.

Нещодавно вісім провідних американських ЗМІ подали в суд на компанії OpenAI та Microsoft. Компанії звинувачують у навчанні штучного інтелекту на журналістських матеріалах без компенсації виданням.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук