ЄБА просить дозволити бізнесу самому визначати критично важливих співробітників

Український бізнес закликає владу зробити процес мобілізації більш прогнозованим, зокрема за допомогою економічного бронювання, йдеться у заяві Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА). Це дозволить підприємствам самим визначити критичних для їхнього функціонування співробітників.

Деталі заяви:

  • Представники ділових кіл усвідомлюють важливість комплектування Збройних Сил України та підтримують цей пріоритет державної політики в умовах війни. Бізнес активно допомагає як існуючим, так і новоствореним бригадам, а також родинам мобілізованих, сплачує податки тощо.
  • Проте, як повідомляють в асоціації, мобілізація людей стала однією з головних проблем для українського бізнесу. Це, поряд з міграцією та іншими факторами, призводить до значних труднощів із пошуком кваліфікованих кадрів.
  • Втрата критичних для роботи підприємств фахівців через мобілізацію не лише ускладнює роботу компаній, але й може призвести до їх закриття. Це зі свого боку негативно впливає на розвиток економіки країни.
  • На думку представників Європейської Бізнес Асоціації, впровадження економічного бронювання допоможе сповільнити зростання проблеми дефіциту кадрів і дасть можливість українському бізнесу продовжувати роботу в умовах війни.

Контекст

Ще до набуття чинності закону про мобілізацію та військовий облік, на розгляді Верховної Ради були два варіанти економічного бронювання від мобілізації.

Один із них пропонував відстрочку від мобілізації для працівників із зарплатою не меншою за 30 000-35 000 грн на місяць. Другий варіант передбачав щомісячну доплату 20 000 грн за працівника, якого хочуть забронювати.

Однак комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки відхилив ці правки до законопроєкту.

Наразі Комітет із питань економічного розвитку Верховної Ради підготував пропозиції щодо економічного бронювання працівників. Водночас частково як альтернативу пропонують запровадити й механізм економічної мобілізації.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук