Виторг Nvidia у другому кварталі перевищить прогнози: він становитиме $28 млрд

Nvidia прогнозує у другому кварталі виторг у $28 млрд, що перевищує прогнози аналітиків у $26,8 млрд. У першому кварталі, що закінчився 28 квітня, виторг теж перевищив очікування та сягнув $26,8 млрд — пише Bloomberg.

  • Акції Nvidia зросли на 7,8% і вперше перевищили позначку в $1 000. Також компанія оголосила про дроблення акцій у співвідношенні 10 до 1 і збільшили квартальні дивіденди на 150% до 10 центів на акцію.
  • Головним питанням перед звітом про прибутки було те, чи зможуть останні цифри компанії виправдати великий ріст її акцій. До закриття торгів у середу, 22 травня, її акції зросли на 92% підживлювані надією інвесторів на те, що компанія продовжить перевершувати очікування. Звіт не розчарував. 
  • Ринкова оцінка Nvidia злетіла, перевищивши $2,3 трлн. 
  • Ралі допомогло підняти акції інших компаній, пов’язаних з ШІ. Super Micro Computer Inc., Advanced Micro Devices Inc. і Dell Technologies Inc. зросли в ціні після його результатів.
  • Якщо зростання акцій збережеться й після закриття торгів сьогодні, Nvidia додасть до своєї оцінки приблизно $140 млрд. Це більше ніж вся ринкова капіталізація Intel Corp., виробника чипів, який колись перевершував Nvidia за всіма показниками.
  • Найбільше джерело продажів Nvidia, підрозділ центрів обробки даних Nvidia, приніс компанії $22,6 млрд виторгу. Ігрові чипи забезпечили $2,6 млрд.

Чому чипи Nvidia такі популярні

Випуск чат-бота ChatGPT від OpenAI у 2022 році спровокував «перегони» між великими технологічними компаніями за створення власної інфраструктури ШІ. Сутичка зробила прискорювачі Nvidia H100 продуктом, який необхідно мати. Вони продаються за десятки тисяч доларів за чип, і їх часто бракує.

Наразі значна частина цього нового доходу надходить від невеликої кількості клієнтів. Група з чотирьох компаній, Amazon.com Inc., Meta Platforms Inc., Microsoft Corp. і Google Alphabet Inc., є найбільшими покупцями Nvidia, на них припадає близько 40% продажів. 

Nvidia підкреслила, що хоче продавати свою технологію на ширший ринок, виходячи за рамки гігантських провайдерів хмарних обчислень. Директор компанії Дженсен Хуанг сказав, що ШІ переходить до споживчих інтернет-компаній, автовиробників, біотехнологічних компаній і клієнтів у сфері охорони здоров’я. За його словами, ці можливості створюють численні багатомільярдні ринки за межами постачальників хмарних послуг.

За словами Хуанга, компанія отримає «значну частину» свого доходу в 2024 році від нових чипів Blackwell. Але клієнти не зменшують кількості замовлень на наявні продукти.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук