Маск близький до закриття угоди, після якої оцінка його стартапу xAI перевищить $24 млрд

Стартап Ілона Маска зі штучного інтелекту xAI, за прогнозами, завершить раунд фінансування вже в червні. Очікується, що загальна вартість компанії після інвестицій перевищить $24 млрд, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерело, знайоме з угодою.

  • Спочатку закрити угоду планували на приблизно $6 млрд на початку цього місяця, але фінальне підписання угоди, перемовини щодо якої тривають з минулого року, ще не відбулося. 
  • За словами джерела, яке побажало залишитися анонімним, наразі компанія прагне залучити вже близько $6,5 млрд і досягти цієї цілі протягом наступних кількох тижнів.
  • Амбіції xAI щодо фінансування значно зросли з того часу, як наприкінці минулого року компанія планувала залучити $1 млрд від інвесторів.
  • Сторони угоди оцінюють xAI у $18 млрд до інвестування.

Стартап, який позиціюється як конкурент OpenAI, залучає інвесторів Кремнієвої долини, роблячи акцент на успішному досвіді Ілона Маска в Tesla і SpaceX.

Також xAI і його чат-бот Grok зможуть використовувати дані з X (колишній Twitter). Доступ до даних є критично важливим для створення великих мовних моделей, технології, що лежить в основі чат-ботів зі ШІ.

Саме в цій сфері xAI прагне конкурувати з іншими фінансово успішними компаніями, як-от OpenAI.

Напередодні Ілон Маск на конференції Viva Technology в Парижі дистанційно розповів про мету xAI бути «якнайбільше правдивим». Він розкритикував інші моделі ШІ, розроблені Google та OpenAI, назвавши їх такими, що «підлаштовуються» під політичну коректність. Він додав, що іншою метою xAI є «спробувати стати найвеселішим ШІ».

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук