Перед просуванням на Харківщині росіяни вперше заглушили Starlink для українських військових — NYT

Напередодні російського просування в Харківській області в травні 2024 року окупанти заглушили сигнал супутникового інтернету Starlink від компанії SpaceX. Як пише The New York Times, це серйозна загроза для українських військових, які звикли використовувати термінали супутникового звʼязку для швидкої координації, збору розвідданих і керування дронами.

  • Starlink донині відіграє критичну роль для української армії. Воїни ЗСУ підтвердили виданню, що через зниження швидкості інтернету під час нещодавнього російського наступу їм довелося координуватись за допомогою текстових повідомлень.
  • За словами українських чиновників, росія почала використовувати потужні засоби радіоелектронної боротьби, щоб перешкоджати сигналу Starlink.
  • Це перший випадок, коли росіянам вдалося серйозно порушити роботу терміналів.
  • Якщо загарбники зможуть продовжувати це й надалі, зазначає NYT, це може стати серйозною перевагою для рф та проблемою для України, яка значною мірою покладається на Starlink у питаннях звʼязку.
  • Оскільки США та інші уряди співпрацюють зі SpaceX, перебої роботи Starlink також порушують ширші питання щодо його надійності проти технічно підкованого противника.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив у розмові з виданням, що росія, схоже, використовує нові технології для перешкоджання Starlink. Раніше сервіс демонстрував дивовижну стійкість до перешкод на інших ділянках фронту, де широко застосовується радіоелектронна боротьба, радіоперешкоди та інші порушення зв’язку.

Федоров зазначив, що тепер росіяни «тестують різні механізми для порушення якості з’єднання Starlink, тому що це так важливо для нас», не вдаючись до подробиць про те, що він назвав «потужними» засобами РЕБ.

За словами міністра, Україна постійно перебуває в контакті зі SpaceX щодо розвʼязання цих проблем. Він очікує на покращення роботи Starlink уже найближчим часом.

Проте деякі перебої, за словами солдатів та офіційних осіб, збігаються з російськими атаками. Це ставить українську армію в ще складніше становище.

Раніше в Пентагоні запевняли, що спільно з компанією Ілона Маска SpaceX запобігли несанкціонованому використанню російськими військовими інтернет-терміналів Starlink на полі бою в Україні. 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук