Останні розробки росії з РЕБ роблять високотехнологічну зброю США менш ефективною в Україні — WP

Багато американських боєприпасів із супутниковим наведенням в Україні не змогли протистояти російським технологіям радіоелектронної боротьби, пише The Washington Post.

  • Точність ураження цілей американськими 155-мм снарядами Excalibur з GPS-наведенням різко знизилася — до менш, ніж 10%. Через це українські військові минулого року припинили їх використовувати.
  • Аналогічні проблеми спостерігаються і з іншими видами озброєнь, що надаються Заходом, зокрема з авіабомбами JDAM і ракетними системами залпового вогню HIMARS. Україна звернулася до постачальників зброї з проханням модернізувати ці системи для протидії російській РЕБ.
  • У випадку з JDAM, виробник надав оновлення і Україна продовжує їх використовувати.
  • За словами українських військових, російські системи РЕБ також створюють проблеми для української авіації. Тому вони потребують сучасних винищувачів, таких як F-16.
  • Винищувачі дозволять українським ВПС відтіснити російських пілотів, забезпечивши можливість використовувати різні види зброї з більшою дальністю та здатністю уникати деяких систем РЕБ.
  • Один зі способів, яким українці протистоять російським перешкодам, полягає в тому, щоб атакувати безпілотниками російські системи РЕБ перед використанням HIMARS. У деяких випадках це виявилося ефективним.
  • Британські крилаті ракети Storm Shadow, що запускаються з повітря, менш чутливі до російського заглушення, оскільки вони покладаються не тільки на GPS, а й на дві інші системи навігації, включаючи внутрішню карту, що збігається з рельєфом запланованого маршруту польоту.
  • Українські офіційні особи очікують, що зброя, ефективна на полі бою зараз, так само втратить свою перевагу протягом року.

Українське військове командування підготувало звіти між осінню 2023 року та квітнем 2024 року та поділилося ними зі США та іншими партнерами, сподіваючись розробити рішення та встановити прямий контакт з виробниками зброї. В інтерв’ю українські офіційні особи описали надто бюрократичний процес, який, за їхніми словами, ускладнив шлях до терміново необхідних коригувань для покращення несправної зброї.

Здатність рф протистояти високотехнологічним боєприпасам має далекосяжні наслідки не тільки для України, а також для її західних партнерів, потенційно надаючи орієнтир для таких противників, як Китай та Іран, і це є ключовою причиною, чому російські війська знову захопили ініціативу та просуваються на полі бою.

Нещодавно видання The New York Times повідомило, що напередодні російського просування в Харківській області в травні 2024 року окупанти заглушили сигнал супутникового інтернету Starlink від компанії SpaceX. За словами міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, росія, схоже, використовує нові технології РЕБ.

Коментуючи статтю, Ілон Маск заявив, що SpaceX витрачає значні ресурси на боротьбу з російським глушінням.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук