Vodafone протестував 5G в Україні та організував телеміст із Фінляндією

Vodafone протестувала технологію 5G, організувавши телеміст між Києвом, Івано-Франківськом і столицею Фінляндії Гельсінкі, де мережа працює з 2019 року. Про це йдеться в пресрелізі компанії.

  • Участь взяли, зокрема, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо, президент Nokia Mobile Networks Томмі Вітто.
  • 5G-телеміст організували під час форуму Action Forum 2024, який відбувся в центрі Промприлад в Івано-Франківську. Зв’язок відбувся через тестові indoor-рішення 5G, які Vodafone і Nokia побудували на території Промприладу, а в Києві — в офісі Vodafone.
  • Йдеться, що під час тесту мережа була доступна не тільки для демонстраційного обладнання, під’єднатися можна було зі звичайних пристроїв, що підтримують 5G.
  • Під час телемосту одночасно виступили музиканти, які перебували за 600 км одне від одного. Оркестр Eclectic Sound Orchestra зіграв на даху офісу Vodafone у Києві, а жіночий вокальний гурт Spivochi — на сцені Промприладу. Кажуть, що зв’язок дозволяв артистам синхронно виконувати композиції.
  • Поки Vodafone Україна надає послуги швидкісного інтернету 3G і 4G. 

«Зараз 5G працює у понад 90 країнах світу. До того ж Європейський Союз планує покрити 5G територію всіх міст та основних шляхів до 2025 року. Ми маємо розвивати інновації та наздоганяти світ, навіть попри повномасштабну війну», — написав Федоров у своєму Telegram-каналі.

Чому це важливо

Нині 5G — це найсучасніший стандарт бездротового зв’язку, запущений у 2019 році. Це п’яте покоління мобільного зв’язку, що діє на основі стандартів телекомунікацій (5G/IMT-2020). Воно має забезпечувати значно вищу швидкість передачі даних, меншу затримку та більшу пропускну здатність порівняно з технологіями 4G.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю Forbes сказав, що пілотний проєкт 5G-зв’язку в Україні може бути запущений уже в 2024 році. 

Наприкінці лютого національна комісія, що здійснює державне регулювання в галузях електронних комунікацій, дозволила «Київстар» випробовувати 5G.

Про впровадження в Україні 5G-частот розповідав й СЕО «Датагруп-Воля» Михайло Шелемба. За його словами, це станеться після обʼєднання «Датагруп-Воля» та lifecell.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук