На Instagram і розробника Call Of Duty подали до суду через шутінг у школі США

Родини дітей, загиблих під час масового розстрілу в Ювальді у 2022 році, подали позови до Instagram, Activision, розробника гри Call of Duty, та виробника зброї Daniel Defense у сприянні трагедії, повідомляє The Guardian. Позови були подані до другої річниці шкільної стрілянини, у якій загинули 19 дітей і двоє вчителів.

  • Вони звинувачують «нечестиву трійцю» у «співпраці з метою перетворити відчужених підлітків на масових стрільців».
  • Нові позови були подані від імені 27 позивачів у Каліфорнії, де розташовані штаб-квартири Meta та Activision, та в Техасі, де, за їхніми словами, відбувалося порушення.
  • У скаргах описується, як стрілець захопився зброєю і придбав гвинтівку AR-15 виробництва Daniel Defense, через 23 хвилини після опівночі у день свого 18-річчя.
  • У позовах стверджується, що стрілець завантажив останню версію Call of Duty в листопаді 2021 року, але грав у мобільну версію гри з 15 років.
  • Стверджується, що через ці ігри Activision «навчають та привчають дітей до вбивств», зазначаючи, що зброя, використана у стрілянині, була представлена в грі.
  • Тим часом, як стверджується у позові, виробники зброї «підбурювали» стрілка з Instagram через «явний, агресивний маркетинг». Хоча офіційна рекламна політика Meta забороняє просування та продаж зброї, боєприпасів або вибухівки, дослідження показують, що виробники зброї все ще мають лазівки для доступу до користувачів.
  • Представник Activision назвав стрілянину жахливою та болісною, але додав, що мільйони людей у всьому світі насолоджуються відеоіграми, не вдаючись до жахливих дій.
  • Асоціація розробників розважального програмного забезпечення заявила, що вона обурена безглуздими актами насильства.

Додатковий контекст

Не вперше у трагічних подіях звинувачують попкультуру. Інцидент у Колумбіні, штат Колорадо, який стався 20 квітня 1999 року, був не тим, чим його змалювали спочатку ЗМІ та правоохоронці, пише The Guardian в іншій статті.

Двоє учнів, озброєні напівавтоматичними гвинтівками, пістолетами та вибухівкою, влаштували масовий розстріл. Вони вбили 12 учнів, одного вчителя та поранили ще 21 людину, перш ніж покінчили життя самогубством.

Спочатку правоохоронці описували стрільців як аутсайдерів, расистів (20 квітня — День народження Гітлера, але це був лише збіг обставин), шанувальників творчості Меріліна Менсона і членів «Тренчкоут мафії». Проте згодом з’ясувалося, що більшість цієї інформації не відповідає дійсності.

Хлопці мали багато друзів, добре вчилися, не захоплювалися Менсоном, не зазнавали цькування і не мали серйозних мотивів для нападу.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук