УКУ відкриває нову спеціалізацію з робототехніки: зокрема вчитимуть протезування

Український католицький університет на факультеті прикладних наук відкриває нову спеціалізацію з робототехніки. У пресрелізі йдеться, що це відповідь на виклики війни.

  • Керівником програми стане викладач кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій, доцент факультету прикладних наук УКУ Олег Фаренюк. За його словами, до них постійно звертаються IT-компанії за допомогою в різних проєктах. Але фахівців «критично бракує».
  • Спеціалісти в галузі робототехніки потрібні, зокрема для реабілітації людей з інвалідністю. Наприклад, для розробки біонічних протезів необхідні фахівці з компʼютерної інженерії.

«Зчитування сигналів з мʼязів — це дуже складна комп’ютерно-інженерна задача. Потрібно знати, як виміряти сигнал, правильно його зчитати, зрозуміти й відтворити за допомогою невеликого компʼютера, який розміщений у протезі, — це все вимагає ґрунтовної кваліфікації. Частину з цього ми вивчатимемо на курсах спеціалізації з робототехніки. Звісно, вироблення протезів — це мистецтво, до якого долучаються фахівці з різних сфер, зокрема медичної. Але навіть адаптація протеза під людину вимагає спеціаліста, який орієнтується у робототехніці», — сказав Фаренюк. 

Які курси викладатимуть

  • Над створенням і розробкою спеціалізації працювала команда УКУ разом із Національним університетом «Києво-Могилянська академія». Студенти програми матимуть спільні курси онлайн та наживо. 
  • Спеціалізація з робототехніки пропонує набір курсів, які навчать програмуванню для створення роботів і роботизованих систем. Навчатимуть у трьох напрямках: робототехніка, компʼютерна інженерія та embedded-розробка. 
  • Серед обовʼязкових дисциплін спеціалізації є «Фундації прикладної фізики», «Цифрові схемотехніки» та «Embedded-розробка». Серед додаткових — «Теорія керування», «Теорія сенсорів», ROS, «Комп’ютерний зір», «Людино-машинна взаємодія»,  «Кінематика і динаміка роботів»,  «Автономна робототехніка», «Комп’ютерні інтерфейси», «Edge AI/ML» та багато інших.
  • Для практики в УКУ працює лабораторія «Робототехніки» та «Оптична лабораторія». Також кажуть, що студенти зможуть пройти практику в українських і міжнародних компаніях у цій галузі.

«Такі компанії як Intellias та Infineon будуть мати окремі курси у межах спеціалізації. З деякими провідними компаніями ще обговорюємо формат співпраці», — сказав Олег Фаренюк. 

  • Індустрійними партнерами зазначені Infenion, Renesas, Adva Soft, Eleks, SoftServe, Intellias.

Скільки триває навчання та коли набір

Навчання триватиме чотири роки. Випускники отримають дипломи державного зразка та зможуть продовжити навчання на магістратурі. 15 червня відбудеться в УКУ відбудеться обговорення з батьками та абітурієнтами умов вступу. Перший набір заплановано на вересень 2024 року.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук