Neuralink Маска хоче залучити ще трьох пацієнтів для дослідження

Компанія Ілона Маска Neuralink, яка займається розробкою мозкових чипів, хоче залучити трьох пацієнтів для оцінки свого пристрою в дослідженні, яке триватиме кілька років. Про це пише Reuters з посиланням на базу даних клінічних випробувань уряду США.

  • Раніше компанія повідомляла, що хоче вживити чіп десятьом людям протягом року. Він призначений для того, щоб паралізовані люди могли користуватися цифровими пристроями лише думкою.
  • Очікується, що первинне дослідження Neuralink завершиться у 2026 році, а повне — у 2031 році. Участь братимуть пацієнти від 22 до 75 років з квадриплегією — повним або частковим паралічем чотирьох кінцівок. 
  • Згідно з критеріями відбору, пацієнти повинні мати обмежену рухливість без поліпшення протягом щонайменше року «з очікуваною тривалістю життя — рік або більше».
  • Обмежено або зовсім не мати рухів кисті, зап’ястя та передпліччя внаслідок травми спинного мозку або неврологічного розладу — бічного аміотрофічного склерозу.

До того як Neuralink опублікував подробиці свого випробування цього тижня, вони зіткнулися з критикою з боку дослідників мозкових імплантатів і колишніх регуляторних чиновників. Усе через те, що компанія не ділилася інформацією про дослідження, як заведено в галузі.

Нещодавно, Neuralink отримали «зелене світло» на вживлення чипа другому пацієнту від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA). 

Дозвіл на це компанія отримала після того, як FDA погодилось із запропонованим від Neuralink розв’язанням проблеми, яка виникла у першого пацієнта Ноланда Арбо. Нагадаємо, через декілька тижнів після січневої операції деякі нитки з електродами, розміщені в тканині мозку пацієнта, почали виходити з неї. Це призвело до порушення роботи пристрою.

Компанія Ілона Маска хоче вживити чип у другого пацієнта вже у червні 2024 року. Понад тисяча паралізованих людей зареєструвалися в реєстрі, але тільки менш як сто відповідають вимогам для дослідження. 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук