З безпідставного розшуку зняли 710 000 українців завдяки застосунку «Резерв+»

Завдяки застосунку «Резерв+» виявили та виправили помилку в реєстрі Оберіг, яка торкнулася 710 000 українців. Як повідомила заступниця Міністра оборони України з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко, помилка полягала у тому, що статус «в розшуку» присвоїли громадянам без юридичних підстав.

Чому громадяни мали такий статус?

У більшості випадків це стосувалося людей, які порушували правила військового обліку — наприклад, ігнорувала «повістки», ТЦК зверталось до Національної поліції, але фактично кількість таких звернень становить близько 25%.

Згідно з законодавством такий «розшук» мав свої терміни. Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін — 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення.

Так, статус «в розшуку», безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно.

Цифрова команда Міноборони виправила цю помилку. Якщо ви раніше мали статус у «розшуку», але тепер його зняли, вам не потрібно звертатися до ТЦК.

Стано на 27 травня понад 14 тисяч військовозобов’язаних, які перебувають за кордоном у 124 країнах, оновили дані в застосунку «Резерв+».

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук