У США запрацював завод, який вироблятиме артснаряди для України

У місті Мескіті, штат Техас, США, відкрили новий збройовий завод із виробництва боєприпасів для 155-мм гаубиць. Невдовзі там щомісяця вироблятимуть близько 30 000 снарядів, які мають важливе значення для військових дій в Україні, повідомляє The New York Times.

Деталі

  • Завод збудувала американська оборонна компанія General Dynamics за фінансування Конгресу США та допомоги турецької фірми Repkon.
  • Будівництво почалося менш ніж рік тому.
  • Підприємство складатиметься з трьох виробничих ліній і забезпечить 350 нових робочих місць.
  • Це перший збудований з нуля завод Пентагону після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

За даними генерального секретаря НАТО, у 2023 році Україна упродовж кількох місяців щодня випускала від 4 000 до 7 000 таких снарядів. Однак пауза у фінансуванні поставок зброї Пентагоном через внутрішньо політичну боротьбу призвела до критичної нестачі боєприпасів в українських військ.

Щоб забезпечити Україну боєприпасами артилерії, Пентагон минулого року встановив виробничий план — 100 000 снарядів на місяць до кінця 2025 року. До цього заводи, що були в Штатах, випускали до 36 000 снарядів на місяць. Планується, що різницю компенсує оборонна фірма з Огайо під назвою IMT.

Окрім того, Пентагон також планує запустити на військовому заводі в Айові другу лінію зі спорядження боєприпасів вибухівкою і частково відкрити завод у Парсонсі, штат Канзас, з пакування артилерійських зарядів, який було закрито у 2000-х роках.

За словами головного чиновника з питань закупівель Пентагону, з моменту початку війни в лютому 2022 року США надали Україні понад 3 млн 155-мм снарядів.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук