Спілка резидентів Дія.City закликає Уряд збільшити термін бронювання та запровадити економічну бронь

Спілка резидентів Дія.City, Diia.City United, закликала Уряд України вжити низку заходів для роботи важливих для економіки підприємств в умовах повномасштабної війни. У їхній заяві зазначається, що бізнес потребує чіткої, прозорої та передбачуваної процедури бронювання, яка мінімізує бюрократичні бар’єри.

Зокрема, йдеться про:

  • Збільшення терміну бронювання працівників: Diia.City United переконана, що строк бронювання має бути не менший за 6 місяців — 1 рік, щоб забезпечити бізнесу передбачуваність. За бронювання для обчислення 50% має бути врахована загальна чисельність працівників на момент подання документів.
  • Прискорення диджиталізації процесу: Це дозволить значно скоротити пакет документів, а також час на їхнє опрацювання. Запропонована урядом система «Резерв+» є лише першим позитивним кроком.
  • Введення економічного бронювання: Diia.City United пропонує запровадити додатковий механізм бронювання — економічне бронювання, оскільки дозволить краще планувати ресурси та підтримувати економічну стабільність.

У заяві зазначається, що наразі процедура бронювання займає два-три місяці від моменту подачі документів, а у випадку виявлення неточностей, весь пакет документів і список на бронювання повертають. Окрім того, не завжди дані про бронювання працівника вносяться і відображаються в системі, а іноді заброньована особа оголошується в розшук.

Спілка підкреслює, що для бізнесу критично важливо мати частину своїх співробітників заброньованими, оскільки без цього неможливо отримувати нові контракти з-за кордону, інвестиції та партнерства.

За даними Мінцифри, у галузі IT, де працює понад 300 000 фахівців, заброньовано близько 1,5% (трохи більш як 4 000 осіб), що загрожує втратою валютних надходжень і податків до бюджету.

Що цьому передувало

Раніше Міністерство економіки України підтвердило в коментарі AIN.UA, що уряд працює над створенням механізму електронного бронювання, адже альтернативи диджиталізації немає. Електронне бронювання військовозобов’язаних мають запустити на порталі «Дія» упродовж найближчого часу. 

Ще до набуття чинності закону про мобілізацію та військовий облік на розгляді Верховної Ради були два варіанти економічного бронювання від мобілізації. Однак комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки відхилив ці правки до законопроєкту.

Наразі Комітет із питань економічного розвитку Верховної Ради підготував пропозиції щодо економічного бронювання працівників, а також, як альтернативу пропонують запровадити й механізм економічної мобілізації.

За запровадження економічного бронювання також виступає Європейська Бізнес Асоціація.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук