Майже 100% дронів Україна виготовляє самостійно, найактивніше — приватні підприємці

Майже 100% дронів виготовляються в Україні, більшу частину розроблюють приватні бізнеси. Це сказав заступник міністра оборони Дмитро Кліменков в інтерв’ю SMALL TALK.

«І це добре, тому що це теж про економіку. Агенція оборонних закупівель нещодавно вперше об’явила конкурентні торги в закритому режимі через систему Prozorro на 20 тисяч дронів з орієнтовною вартістю до 3 млрд грн», — розповів Кліменков.

За його словами, частково ці торги відбулися. І військові отримали хороші безпілотники як за ціною, так і за якістю. 

«Вже законтрактовано близько 7 тисяч дронів. Пройшли торги, і зараз проходять перевірку, кваліфікацію ще близько 7 тисяч. Понад 1 млрд — уже цей бюджет використаний». 

Також журналіст запитав про запобігання корупційним схемам у галузі оборонних закупівель. Дмитро Кліменков відповів, що, по-перше, запроваджено наглядові ради у двох агенціях: у Державному оператору тилу та Агенції оборонних закупівель.

«Що має робити ця наглядова рада. Вона має контролювати ефективність використання бюджетних коштів, ефективність роботи менеджменту, топменеджменту і підзвітність. Тобто, впроваджуючи вже робочі інструменти, ми зменшимо корупційні ризики». 

По-друге, Міноборони співпрацює з Національним агентством з питань запобігання корупції. Йдеться про внутрішні та зовнішні аудити, сказав заступник міністра.

З-поміж іншого, він також розповів, що станом на 2024 рік держава витрачає на одного військовослужбовця без урахування озброєння 1,2 млн грн на рік. Але треба зважати на рід військ, сезонність та інші фактори. 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук