Військовозобов’язані, які досі мають статус «у розшуку», мають особисто з’явитися в ТЦК — навіть якщо вони за кордоном

Речник Міноборони Дмитро Лазуткін в етері «Єдині новини» розповів, кому треба приїхати з-за кордону та особисто з’явитися в ТЦК та СП. Зокрема, це мають зробити ті військовозобов’язані, у яких у застосунку «Резерв+» стоїть статус «у розшуку».

  • За словами ведучого етеру, що Міноборони усунули помилки в реєстрі «Оберіг». Тож після оновлення застосунку «Резерв+» має зникнути статус «у розшуку» в тих, у кого він з’явився без причини. Якщо ж він не зник, треба особисто приїхати в Україну та з’явитися в ТЦК та СП.
  • За словами Дмитра Лазуткіна, також особисто відвідати ТЦК мають ті, хто порушив правила військового обліку (наприклад, знявся з обліку в одному місці, а в іншому не став). А також 17-річні підлітки, які на вимогу закону мають стати на військовий облік. Вони теж мають приїхати в Україну, адже зробити це через застосунок «Резерв+» неможливо.

«Втім, ми розуміємо об’єктивно, що невеликий відсоток українців, які перебувають зараз за кордоном, можна залучити до мобілізаційних процесів, і що люди далеко не всі планують повертатися до України. Наразі маємо таку ситуацію. Я нагадаю, що ті українці, які перебувають за кордоном, вони так чи інакше залишаються нашими громадянами, і відповідне законодавство на них розповсюджується», — сказав Лазуткін.

Чи з’явиться в «Резерв+» функція направлення на ВЛК

За словами Дмитра Лазуткіна, технічно це зробити не складно. У застосунок можна додати будь-яку опцію, якщо будуть на це підстави.

«Часто виникають питання, чи будуть приходити повістки у «Резерв+». Якщо будуть юридичні підстави, відповідні нормативні акти, то це зробити технічно можливо. Поки що такого немає. Що стосується ВЛК, анонсувалося, що така можливість буде. Поки що це в розробці».

Чи збільшать термін оновлення даних

Після набуття чинності нового закону про мобілізацію є 60 діб, щоб оновити дані. Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується продовжити термін для оновлення військово-облікових даних до 150 днів. Речник сказав, що у застосунку «Резерв+» уже немає збоїв, як було в перші дні. Тож немає підстав подовжувати терміни оновлення.

«Але водночас можуть трапитися форс-мажорні історії, і доведеться продовжити терміни. Усе залежатиме від того, якими темпами люди будуть продовжувати оновлювати свої дані».

Чи можуть вручити повістку на вулиці тим, хто оновив дані в «Резерв+» та може це показати

На це речник Міноборони відповів — так, адже мобілізація в Україні йде не перший рік. 

«Якщо людина оновила дані в «Резерв+», вона виконала норму закону, який набув чинності 18 травня. Але знову ж таки, вона може бути в розшуку через порушення правил військового обліку, і може бути направлена на ВЛК, може бути запрошена на ВЛК для уточнення якихось даних. Це може статися». 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук