Російські хакери атакували сайт іспанської компанії, яка ремонтує танки Leopard для України — Reuters

Кібератаки зазнала іспанська компанія Santa Barbara Systems, що входить до складу General Dynamics, внаслідок чого її сайт було виведено з ладу. Компанія займається відновленням танків Leopard для їх передачі Україні, повідомляє Reuters.

  • Представник General Dynamics у Німеччині повідомив, що оборонний підрядник усе ще аналізує причину збою, але додав, що всі його операції в Європі відбуваються у звичайному режимі.
  • Відповідальність за атаку взяла на себе хакерська група NoName, яка залишила повідомлення в Telegram. Група відома своєю діяльністю проти країн, що підтримують Україну.
  • За їхнім твердженням, вони здійснили DDoS-атаку, спрямувавши величезний обсяг інтернет-трафіку на сервери компанії з метою їхнього перевантаження та виведення з ладу.
  • Минулого місяця НАТО заявило про посилення росією кібератак на держави-члени Альянсу, які допомагають Україні. росія традиційно називає ці звинувачення «дезінформацією».
  • Santa Barbara займається складанням важкої техніки, такої як танки Leopard та артилерійське обладнання для іспанської армії. Згідно з повідомленням Міністерства оборони Іспанії, компанія також брала участь у відновленні законсервованих танків Leopard для їхньої передачі українській армії.
  • Минулого тижня Іспанія пообіцяла надати Україні військову допомогу на суму €1 млрд цього року, яка, за повідомленнями місцевих ЗМІ, включатиме 19 танків Leopard 2A4.

З 2000 по 2023 роки у світі було зафіксовано 2506 політично мотивованих кібератак. Проте майже половина з них (45%) залишаються неідентифікованими, тобто країну походження в багатьох випадках неможливо було визначити. Лідерами за кількістю відомих атак є Китай і росія, на яких припадає майже 12% та 11,6% атак відповідно.

У 2022 році росія збільшила таргетинг на користувачів в Україні на 250% порівняно з 2020 роком. Таргетинг на користувачів у країнах НАТО за той самий період зріс понад 300%.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук