Nvidia випередила Apple у списку найдорожчих компаній — виробника ШІ-чипів оцінюють у понад $3 трлн

Акції виробника чипів Nvidia зросли до рекордних показників і збільшили оцінку компанії. Техногігант став другою у світі найдорожчою компанією, обігнавши в цьому рейтингу Apple. Про це пише Reuters.

  • 5 червня акції Nvidia зросли на 5,2% і завершили день на позначці приблизно $1,224.40, оцінка компанії зросла до $3,012 трлн. Виробника iPhone оцінюють у $3,003 трлн після того, як його акції зросли на 0,8%.
  • Nvidia готується розділити свої акції десять до одного, починаючи з 7 червня, що може підвищити її привабливість для індивідуальних інвесторів.
  • Перше місце у списку найдорожчих компаній тримає Microsoft із ринковою вартістю $3,15 трлн.

Чому це важливо

У 2024 році акції Nvidia зросли на 147%. Попит на її процесори значно перевищує пропозицію, оскільки Microsoft, Meta та Google змагаються, щоб наростити свої можливості ШІ і домінувати в цій сфері. Тобто поки техногіганти витрачають гроші на штучний інтелект, Nvidia заробляє на цьому. 

У цей час Apple бореться зі слабким попитом на iPhone і жорсткою конкуренцією в Китаї, найбільшому ринку смартфонів. Деякі інвестори вважають, що Apple відстає від інших технологічних компаній, які поспішають впроваджувати функції ШІ у свої продукти та послуги.

Тому всі чекають WWDC24, де розробник iPhone має розказати свою ШІ-стратегію. Західні ЗМІ стверджують, що на конференції компанія має оголосити про свою угоду з OpenAI, щоб використати їхній ШІ в операційній системі — iOS 18.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук