Парламент ухвалив законопроєкт, який дозволяє Держспецзв’язку закуповувати дрони та РЕБи

Верховна рада ухвалила законопроєкт №11144 щодо можливості Держспецзв’язку закуповувати дрони, РЕБи та боєприпаси, які використовують із безпілотниками для потреб армії. Про це написав нардеп Ярослав Железняк у своєму каналі в Telegram.

Держспецзв’язку займатиметься закупівлею тимчасового — поки Міноборони не побудує інфраструктуру, щоб перебрати це на себе. «За» проголосували 275 депутатів.

Що відомо про законопроєкт

  • У пояснювальній записці автори описують важливість дронів, засобів РЕБ і боєприпасів для безпілотників для оборони Україні. Йдеться, що нині оборонні закупівлі безпілотних систем вітчизняного виробництва врегульовані постановою Кабміну від 24 березня № 256.
  • Відповідно до визначених законодавством повноважень замовником закупівлі товарів, робіт і послуг у галузі публічних закупівель, державним замовником у галузі оборони із закупівлі безпілотних систем, засобів РЕБ є Адміністрація Держспецзв’язку.
  • З часом розвиток вітчизняного виробництва безпілотних систем усіх типів забезпечив створення широкого спектра БпЛА, наземних роботизованих комплексів, які пристосовані для виконання практично всіх типів бойових завдань. Це розвідка та цілевказання, замінування та розмінування території, доставлення вантажів, евакуації поранених тощо.
  • Та попри можливість виробників забезпечувати потреби сил безпеки і оборони України в безпілотниках, законодавчі обмеження в чинній редакції законів не дозволяють Адміністрації Держспецзв’язку здійснювати такі закупівлі та забезпечувати постачання.

Тому законопроєкт №11144 вносить зміни до двох законів України, щоб змінити це. А саме — Про правовий режим майна у Збройних Силах України та Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук