Двоє правоохоронців у Бангладеш продавали особисту інформацію громадян у Telegram

Двоє високопосадовців, які працювали в антитерористичній поліції в Бангладеш, могли збирати особисту та засекречену інформацію громадян і продавати її в Telegram. Це національні ідентифікаційні дані, записи телефонних дзвінків тощо, пише TechCrunch.

  • У розпорядженні видання опинився лист, адресований старшому секретарю відділу громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ. 
  • Він підписаний директором Національного центру моніторингу телекомунікацій Бангладеш (NTMC) Мохаммадом Бейкером. В інтерв’ю журналістам Бейкер підтвердив правдивість документа та його зміст.
  • У ньому йшлося про двох працівників поліції — старшого інспектора, який служить в Антитерористичному підрозділі, та помічника заступника суперінтенданта поліції в Батальйоні швидкого реагування також відомому, як RAB 6.
  • Вони мали доступ до «надзвичайно чутливої інформації» і продавали її через Telegram. Їх спіймали після того, як слідчі проаналізували журнали систем NTMC і частоту доступу до них.

Детальніше про це 

NTMC — це державне розвідувальне агентство, створене при Міністерстві внутрішніх справ Бангладеш. Завдання агентства — моніторинг усього телекомунікаційного трафіку та перехоплення телефонних і вебкомунікацій, щоб запобігти загрозам нацбезпеки.

Але такі міжнародні організації з прав людини, як Human Rights Watch і Freedom House, критикували NTMC за відсутність гарантій проти зловживань як свободи слова, так і недоторканості приватного життя. 

У межах своєї місії NTMC керує Національною розвідувальною платформою (NIP), внутрішнім урядовим вебпорталом, на якому зберігається секретна інформація про громадян. Це національні ідентифікаційні дані, реєстрація мобільних телефонів і записи даних про них, кримінальні профілі тощо. 

Різні правоохоронні та розвідувальні органи мають облікові записи користувачів на цьому порталі. Власне розслідування NTMC дійшло висновку, що агенти використовували платформу частіше за інших, а також отримували доступ і збирали інформацію, яка не мала до них стосунку.

Про (не)безпеку Telegram

Щодо Telegram, суперечки про його безпечність в Україні тривають давно. Український підприємець Ярослав Ажнюк, у коментарі для AIN.UA звернув увагу на безпекові ризики месенджеру. Один із них — збій у рунеті, який призвів до того, що Telegram припинив працювати в майже всій Європі та частково у США. Другий полягає в тому, що раніше видалені повідомлення з’явилися знову.

Нещодавно Telegram заблокував низку українських ботів, за допомогою яких можна було повідомляти про дії окупантів. Але того ж дня розблокував. У коментарі для Reuters представник месенджеру заявив, що боти були «тимчасово відключені через помилкове спрацьовування, але згодом були відновлені» без надання додаткових деталей.

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення закликала припинити офіційну державну комунікацію в Telegram. А українські розробники запропонували створити захищений сервіс «Дія.Канали» як альтернативу Telegram для держслужбовців та органів влади.

Секретар РНБО Олексій Данілов назвав цей месенджер «дуже небезпечним і вразливим», а представник ГУР Андрій Юсов зауважив, що загрози від Telegram цілком реальні.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук