Сили безпілотних систем ЗСУ очолив Вадим Сухаревський

Згідно з наказом міністра оборони України від 10 червня 2024 року полковника Вадима Сухаревського призначено командувачем новостворених Сил безпілотних систем Збройних Сил України. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

Що відомо про Вадима Сухаревського

  • З 10 лютого 2024 року обіймав посаду заступника головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.
  • До цього був командиром 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сухопутних військ.
  • Сухаревський захищає Україну з 2014 року, а з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну підрозділи його бригади виконували бойові завдання на території Миколаївської та Херсонської областей.
  • Закінчив Мукачівський ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою, у 2009 році — Львівський інститут сухопутних військ національного університету «Львівська політехніка» за спеціальністю «Бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів» і Національний університет оборони України імені І. Черняховського в Києві у 2016 році.
  • У складі 6 окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України брав участь у Миротворчій місії в Іраку.

Про Сили безпілотних систем

У лютому цього року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Сил безпілотних систем як окремого роду військ.

Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний перед звільненням написав статтю про зміни до підходів ведення війни. Він зокрема зазначав, що безпілотні системи поряд з іншими новітніми видами озброєнь є чи не єдиним інструментом виходу з воєнних дій позиційної форми.

На третьому році повномасштабної війни Україна нарощує кампанію ударів вглиб рф. Як пишуть журналісти, Україна робить свої далекобійні безпілотники, щоб вдаряти по нафтопереробних заводах, аеродромах та об’єктах логістики. 

Загалом у 2024 році Україна планує виробляти тисячі далекобійних дронів, які здатні досягти Москви та Санкт-Петербурга. Крім того, зараз працює близько 10 компаній, які розробляють дрони далекої дії.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук