Ілон Маск відкликає позов проти OpenAI та Сема Альтмана

Ілон Маск відкликав свій позов проти OpenAI та двох співзасновників компанії, Сема Альтмана і Грега Брокмана, у суді штату Каліфорнія. Згідно з судовими документами, отриманими CNBC, справа була закрита без визначення вини будь-якої зі сторін.

  • Рішення Маска про відхилення позову було ухвалено лише через день після того, як він публічно розкритикував OpenAI та його нове партнерство з Apple.
  • Маск подав позов проти OpenAI, Альтмана та Брокмана (нинішнього генерального директора та президента OpenAI відповідно) через «зраду» некомерційної місії штучного інтелекту.
  • Слухання були заплановані на сьогодні, на якому суддя мав вирішити, чи варто закривати справу за клопотанням відповідачів.

Експерти розповіли виданню, що позов ґрунтується на сумнівних правових підставах, оскільки контракт, що лежить в основі позову, не був офіційною письмовою угодою, підписаною всіма залученими сторонами.

Натомість Маск стверджував, що команда OpenAI на початку своєї діяльності прагнула розробити штучний загальний інтелект, або AGI, на благо людства, але проєкт перетворився на комерційну організацію, що значною мірою контролюється головним акціонером Microsoft.

OpenAI у відповідь звинуватила Маска в лицемірстві, опублікувавши його старі листи. У них Маск, який на той час ще не був мільярдером, заохочував стартап залучити більше коштів і з часом стати закритішими та не ділитися науковими розробками з громадськістю.

Минулого року Маск представив власний стартап зі штучного інтелекту та конкурента OpenAI — xAI, який минулого місяця оголосив про залучення $6 млрд у раунді фінансування серії B. Серед інвесторів — Andreessen Horowitz, Sequoia Capital і Fidelity Management & Research Company.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук