Киянина підозрюють у роботі з російськими хакерами: вони атакували європейські підприємства та вимагали гроші

У кіберполіції розслідують справу про киянина, якого підозрюють у співпраці з російськими хакерами, які атакували провідні підприємство в Нідерландах і Бельгії та вимагали в них гроші. Про це йдеться в релізі.

  • Поліцейські стверджують, що 28-річний уродженець Харківщини спеціалізувався на розробці крипторів. Це така програма, яка маскує комп’ютерні віруси під виглядом безпечних файлів. Він міг приховувати шкідливе ПЗ від найпопулярніших антивірусів.
  • Його послугами скористалися російські хакери, щоб замаскувати вірус-шифрувальник «Conti-malware». Наприкінці 2021 року вони інфікували комп’ютерні мережі підприємство в Нідерландах та Бельгії, а потім вимагали гроші за розшифрування.
  • За даними слідства, киянин співпрацював із російськими хакерськими угрупуваннями «LockBit» та «Conti», які займаються таким видом кіберзлочинності. 
  • Правоохоронці провели обшук у Києві та за запитом правоохоронних органів Нідерландів у Харківській області. Вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнові записи.
Фото Кіберполіції

Слідство ще триває і зараз чоловіку мають оголосити про підозру за порушення частини 5 статті 361 ККУ. Санкція до 15 років позбавлення волі.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук