Ілона Маска звинувачують у сексуальних домаганнях до співробітниць SpaceX — WSJ

Ілона Маска звинувачують у сексуальних домаганнях до кількох співробітниць його компанії SpaceX, а також у тому, що він наполягав, аби одна з них народила йому дітей. Стаття про це вийшла на Wall Street Journal.

Зазначається, що раніше вже була справа про домагання з боку Маска. Кілька років тому засновник SpaceX нібито оголився перед стюардесою своєї космічної компанії, запропонувавши їй обмін: він подарує їй коня, якщо вона зробить йому еротичний масаж. За даними видання, компанія тоді виплатила жінці $250 000 для врегулювання претензії щодо сексуальних домагань з боку Маска у 2018 році.

У 2022 році Маск відкинув звинувачення і заявив Business Insider, який першим повідомив про цю історію: «Якби я мав схильність до сексуальних домагань, навряд чи це вперше стало б відомо за всю мою 30-річну кар’єру».

Зараз, через два роки, з’явилося більше звинувачень щодо поведінки Маска. Видання посилається на текстові повідомлення, електронні листи та інші документи. Матеріал базується на інтерв’ю з понад 48 людьми, включаючи друзів і родичів жінок, а також колишніх співробітників.

За даними видання, на початку 2010-х років у Маска також були сексуальні стосунки зі студенткою коледжу, яка проходила літнє стажування в SpaceX. Вікова різниця між ними становила понад 20 років.

Інша співробітниця, яка звільнилась у 2013 році, стверджувала, що Маск просив її народити йому дітей. Ця пропозиція надійшла після того, як їй відмовили у підвищенні зарплати та Маск критикував її роботу.

Мільярдер, який наразі має 11 дітей, заявив, що світ стикається з кризою недонаселення і люди з високим IQ повинні продовжувати рід.

Ще одна співробітниця, яка напряму підпорядковувалася Маску, розповіла, що у 2014 році в них був місячний роман. Стосунки закінчилися погано, і їй довелося звільнитися зі SpaceX після підписання угоди про нерозголошення, яка забороняла їй обговорювати роботу з Маском.

Роками пізніше, у 2017 році, Маск зв’язався з колишньою стажеркою, запропонувавши їй посаду у своєму виконавчому штабі. Вона погодилася на роботу, повідомляє Journal, і переїхала з Нью-Йорка до Каліфорнії.

Попри те що їхні стосунки закінчилися, Маск запросив її на напої після того, як вона влаштувалася в Каліфорнії. Там, за повідомленнями, він залицявся до колишньої стажерки та торкнувся її грудей.

Bloomberg пише, що в іншому позові звільнені інженери звинувачують Маска в сексуальних домаганнях та помсті. Вісім колишніх співробітників стверджують, що Маск свідомо та цілеспрямовано створив неприємне робоче середовище, поширюючи непристойні сексуальні фотографії, меми та коментарі, які принижували жінок і представників спільноти ЛГБТК+. Вони також стверджують, що були звільнені після написання відкритого листа, у якому висловили занепокоєння щодо його поведінки та культури компанії.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук