США ввели нові санкції проти рф і заборонили надавати ІТ-послуги в росії

Влада США напередодні саміту G7 в Італії ввела понад 300 нових санкцій проти компаній, які допомагають росії воювати в Україні та ухилятися від уже введених санкцій, пише Мінфін США.

Що стосується ІТ

Серед нових санкцій є заборона надавати ІТ-послуги жителям і бізнесам у рф, але йдеться не про всі послуги. Визначили три напрямки:

  • ІТ-консалтингові послуги та послуги з проєктування; 
  • ІТ-підтримку та хмарні послуги для програмного забезпечення для управління підприємством; 
  • проєктне та виробниче програмне забезпечення.

Рішення набуде чинності 12 вересня 2024 року. Але тут же американська влада зазначає, що вони «рішуче підтримують вільний потік інформації та комунікацій у всьому світі», тож попри заборони продовжують надавати дозволи на деякі телекомунікаційні та інтернет-транзакції.

Інші санкції

Загалом країна ввела понад 300 нових санкцій проти понад 300 людей і компаній, зокрема в Азії, на Близькому Сході, в Європі, Африці, Центральній Азії та Карибському басейні.

До списку потрапили понад сто російських компаній, що мають стосунок до військово-промислового комплексу рф. 

Тож влада попереджає, що іноземні фінансові установи ризикують також потрапити під санкції за проведення або сприяння проведенню значних транзакцій чи надання будь-яких послуг їм.

У США націлились на понад десяток транснаціональних мереж, які відмивають золото для російського виробника, підтримують російське виробництво безпілотників, а також закуповують матеріали для хімічної та біологічної зброї, обладнання для боротьби з БПЛА, верстати, промислове устаткування та мікроелектроніку.

Санкції запровадили проти московської біржі, страхової компанії СОГАЗ, проєктів «Арктик СПГ 1» та «Арктик СПГ 3», а також компанії Газпром Інвест.

  • Як пише Reuters, московська біржа призупинила біржові торги та розрахунки в доларах і євро. Це означає, що банки, компанії та інвестори більше не зможуть торгувати обома валютами через центральну біржу, яка пропонує переваги з точки зору ліквідності, клірингу та нагляду.
  • Замість цього їм доведеться торгувати на позабіржовому ринку, де угоди укладаються безпосередньо між двома сторонами.
  • Представник великого російського експортера товарів, що не перебуває під санкціями, повідомив агентству Reuters таке: «Нам байдуже, у нас є юані. Отримати долари і євро в росії практично неможливо».
  • Оскільки москва прагне до тісніших торговельних і політичних зв’язків з Пекіном, китайський юань витіснив долар і став найпопулярнішою валютою на московській біржі.

Під санкціями опинилися п’ять російських банків: «Промсвязьбанк», «Внєшекономбанк», «Сбєрбанк», «ВТБ Банк» і «ВТБ Капітал Холдинг». А також їхні представництва в інших країнах, як би вони не називалися.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук