Акціонери Tesla схвалили пакет компенсації Маску в розмірі $56 млрд, але це не гарантує виплату

Акціонери Tesla проголосували за виплату пакета винагороди генеральному директору компанії Ілону Маску на суму $56 млрд, пише Reuters. Однак позитивний результат голосування не гарантує остаточного рішення.

  • Судовий процес щодо цього пакету компенсації ще триває, і деякі юристи вважають, що справа може розтягнутися на місяці.
  • Суддя визнав попередній пакет компенсації недійсним на підставі того, що процес затвердження був «глибоко недосконалим». Акціонери вже голосували за цей пакет у 2018 році.
  • Окрім того, на Маска також можуть чекати нові позови щодо цього пакета, який стане найбільшим в історії корпорацій США.
  • Тепер суддя ретельно вивчить голосування та вимагатиме від Tesla доказів того, що Маск не тиснув на акціонерів.
  • Раніше суддя критикував раду директорів компанії за надмірну лояльність до Ілона Маска. Він вважає, що рада діяла під впливом, адже її члени мають особисті та фінансові зв’язки з керівником компанії.
  • Окрім того, деякі великі інституційні інвестори і фірми, що представляють їхні інтереси, виступили проти виплати пакета винагороди. На їхню думку, компенсація є надмірною порівняно з компенсаціями керівників аналогічних компаній.

Окрім питання компенсації, акціонери також схвалили пропозицію перемістити юридичну адресу компанії з Делавера до Техасу. Вони також схвалили інші пропозиції, включаючи переобрання двох членів ради директорів: Кімбала Маска — брата Ілона Маска, та Джеймса Мурдоха — сина медіамагната Руперта Мурдоха.

Акціонери також збільшили рівень контролю з боку інвесторів, схваливши пропозиції щодо скорочення строків повноважень ради директорів до одного року та зниження вимог щодо голосування за пропозиції до простої більшості, попри заперечення ради директорів щодо обох цих пунктів.

Нагадаємо, гендиректор Tesla Ілон Маск може покинути компанію, якщо акціонери не схвалять пакет компенсаційної винагороди.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук