НАТО інвестує $1,1 млрд у штучний інтелект, роботів і космічні технології

Консорціум союзників НАТО затвердив першу групу компаній, які отримають фінансування в рамках інноваційного фонду альянсу на один млрд євро ($1,1 млрд). Ці кошти спрямовані на підтримку європейських технологічних компаній, які розробляють нові рішення в галузі оборони, безпеки та стійкості.

Першими інвестиції отримали чотири компанії:

  • Fractile AI (Велика Британія) — виробник комп’ютерних чипів із Лондона, який прагне пришвидшити роботу великих мовних моделей (LLM), таких як ті, що живлять ChatGPT.
  • ARX Robotics (Німеччина) розробляє безпілотних роботів для різних завдань, від підйому важких предметів до спостереження.
  • iCOMAT (Велика Британія) виробляє легкі та міцні матеріали для транспортних засобів.
  • Space Forge (Уельс) використовує умови космосу (мікрогравітація, вакуум) для виробництва напівпровідників на орбіті.

Фонд також співпрацює з венчурними фондами Alpine Space Ventures, OTB Ventures, Join Capital і Vsquared Ventures для підтримки подальших інвестицій у глибокі технології на континенті.

Альянс оголосив про створення фонду влітку 2022 року, через кілька місяців після повномасштабного вторгнення росії в Україну, пообіцявши інвестувати в технології, які посилять його оборону. Фонд підтримують 24 з 32 держав-членів НАТО, включаючи Фінляндію та Швецію, які приєдналися до альянсу на початку цього року.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук