Володимир Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону з ЄС

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10265, який передбачає єдину роумінгову зону з Європейським Союзом. Про це йдеться на сайті Верховної ради.

  • Закон дозволить українцям у ЄС продовжити користуватися своїми домашніми тарифами мобільного зв’язку без додаткових витрат, а громадянам ЄС — користуватися своїми тарифами під час відвідування України.
  • Далі ЄС має оцінити готовність України до вступу в єдину роумінгову зону, після чого розпочнуться переговори вступу в євророумінг.

Що передувало

Зараз між Україною та ЄС діє безкоштовний роумінг. Єврокомісія продовжила його одразу на 12 місяців — до літа 2024 року.

Українські та європейські мобільні оператори домовились про добровільне скасування роумінгової плати після повномасштабного вторгнення росії і виїзду значної кількості українців до країн Європи. Вперше угоду уклали ще навесні 2022 року і потім неодноразово продовжували. Це допомагає підтримувати зв’язок із рідними та близькими.

14 лютого 2023 року ЄК запропонувала включити пропозицію щодо скасування платного роумінгу в угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

У квітні 2023 року комітет асоціації Україна-ЄС ухвалив пропозицію ЄК щодо приєднання України до правил ЄС про роумінг. Наступним кроком для України є повна адаптація законодавства до законодавства ЄС, а потім Рада Європейського Союзу ухвалить остаточне рішення.

Євроінтеграційний законопроєкт №10265 зареєстрували у Верховній Раді 17 листопада 2023 року.

У першому читанні Верховна Рада підтримала законопроєкт наприкінці лютого 2024 року. У другому — 22 травня. 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук