Nvidia стала найдорожчою компанією світу завдяки ШІ, її ринкова вартість стрибнула до $3,34 трлн

Акції Nvidia стрімко зросли, перетворивши компанію на найдорожчу у світі. Як пише Reuters, це підкреслює величезну роль, яку, на думку інвесторів, штучний інтелект відіграватиме в глобальній економіці найближчими роками.

Акції Nvidia зросли на 3,5%, що принесло їй ринкову вартість близько $3,34 трлн. Це дозволило виробнику напівпровідників обігнати Microsoft (ринкова вартість $3,317 трлн) та Apple ($3,286 трлн), які боролися за перші місця.

Зростання ринкової вартості Nvidia зумовлене попитом на її чипи, які вважаються значно кращими за аналоги конкурентів. Акції компанії зросли більш ніж на 170% цього року та приблизно на 1100% з жовтня 2022 року.

Nvidia знадобилося лише 96 днів, щоб її ринкова вартість зростала від $2 трлн до $3 трлн. Для порівняння, Microsoft, щоб пройти цей шлях, знадобилося 945 днів, Apple — 1044 дні.

Втриматися на вершині

Донедавна лише 11 американських компаній з 1925 року ставали найдорожчими у світі за ринковою вартістю наприкінці торгового дня. Доля минулих лідерів склалася по-різному.

Microsoft був номер один наприкінці 90-х, але потім його акції впали на початку 2000-х років після краху доткомів. Лише в другій половині минулого десятиліття справи знову пішли вгору.

Exxon Mobil стала найдорожчою компанією світу у 2000-х, але її акції впали після зниження цін на нафту.

Для декого повчальною історією є приклад Cisco. Акції компанії досягли максимуму в березні 2000 року під час буму доткомів, коли інвестори часто завищували вартість інтернет-компаній.

Нині прибутки Nvidia підтримують ціну її акцій. Дохід компанії за останній квартал збільшився втричі — до $26 млрд, а чистий прибуток підскочив у сім разів — до $14,9 млрд.

Очікується, що дохід за поточний фінансовий рік приблизно подвоїться до $120 млрд, а потім зросте ще на 33% у 2026 році до $160 млрд.

Завдяки вражаючим фінансовим результатам акції Nvidia, попри зростання ціни, на вигляд не переоцінені. Наприклад, співвідношення ціни акції до майбутнього прибутку на акцію для Nvidia зараз складає 43. Це більше ніж на початку року (тоді було 25), але менше ніж минулого. Для порівняння, співвідношення ціни до прибутку для всього індексу S&P 500 становить 21.

Хоча Nvidia є лідером зростання, вона не єдина компанія, яка отримує вигоду від штучного інтелекту. Акції інших технологічних компаній, зокрема Super Micro Computer і Arm Holdings, також цього року різко зросли.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук