У КПІ вперше обрали нового за 32 роки ректора — ним став Анатолій Мельниченко 

У Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського змінився ректор — ним став кандидат філософських наук Анатолій Мельниченко, повідомила пресслужба вишу. Попередній ректор Михайло Згуровський обіймав цю посаду з 1992 року.

Загалом участь у конкурсі взяли 16 кандидатів. 18 червня відбувся другий тур, на якому переміг Анатолій Мельниченко із результатом у 1 256 голосів. Усього участь у голосуванні взяли 2 318 людей — це 72,30% від загальної кількості виборців.

Його конкурент Олексій Жученко набрав 945 голосів. Не підтримали жодного з кандидатів — 106 людей.

Що про це відомо

32 роки посаду ректора КПІ обіймав доктор технічних наук, академік НАН України та міністр освіти та науки 1994-1999 років Михайло Згуровський.

У грудні 2023 року він дав інтерв’ю «Українським новинам», у якому сказав, що відмовляється  балотуватися в ректори КПІ на наступних виборах. 

«На це вже ні по закону, ні по совісті не маю права», — прокоментував він. А також зазначив, що в липні 2024 року у нього закінчується контракт з вишем.

У березні цьогоріч видання «Слово і діло» дослідило декларації ректорів двадцяти найпопулярніших університетів. Згідно з дослідженням, Згуровський посів друге місце у рейтингу з найвищими зарплатами: у 2022 році академік задекларував трохи більше як 1,8 млн грн.

Для порівняння, Сергій Квіт у Києво-Могилянській академії у 2022 році задекларував 460,9 тис. грн.

Що відомо про нового ректора

  • Анатолій Мельниченко народився 4 травня в Ужгороді в сім’ї службовців.
  • З 1996 по 2002 рік навчався в КПІ на факультеті соціології. Здобув ступінь магістра з адміністративного менеджменту з відзнакою. У 2005 році закінчив у цьому ж виші аспірантуру. 
  • У 2006 році захистив дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук. Спеціальність «Філософія освіти».
  • Має другу вищу освіту: з 2020 до 2022 року вчився у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого. Закінчив міжнародно-правовий факультет і став магістром права.
  • З 2020 року обіймає посаду проректора з навчальної роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського.
  • У його передвиборчій програмі зазначено сім пунктів: це повага до традицій, виш для безпеки та оборони, цифрова трансформація, розбудова нової моделі економіки університету, підвищення якості освіти та соціальна політика.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук