Як я створив донатний принтер, підʼєднаний до монобанки — колонка

«Одного ранку я прокинувся, зайшов у соціальну мережу Twitter і побачив запитання від якогось чувака. Він запитував, хто що робив цікавого з термопринтером? І я раптом зрозумів, що вдома не вистачає для експериментів саме цього принтера! Швиденько підібрав найгарніший термопринтер в інтернеті, отримав його, роздрукував своє перше зображення, і спробував зробити щось серйозніше», — розповідає український айтівець Вадим Клименко.

Свій досвід він описав у блозі й дозволив AIN.UA опублікувати у форматі колонки.

Лайв

Принтер друкує та стримить коментарі донатів, які закидуються на банку:

Потрапити на стрим ніколи не було простішим — треба закинути будь-яку суму (від 1 грн, але вона може трошки збільшитись залежно від попиту, і чи вдома я — щоби папір швидко не закінчився — це буде невидима донатна рука), і коментар надрукується протягом наступної хвилини (якщо він раптом не впаде або папір не закінчиться та не зажує).

Усе, що впаде на ту банку, врешті-решт піде на якийсь збір у Twitter, бо намагатися окупити цей девайс — це дуже тупо!

Про термопринтери

Взагалі, термопринтери — досить цікава штука. Їх використовують в основному для друку чеків і квитків, де не витрачається фарба, і не треба постійно думати, що там щось може висохнути або треба замінити фарбу. Але з часом шрифт зникає — у мене перший у житті квиток на літак уже вицвів, тому на вигляд, як новий!

А розробники на основі термопринтерів час від часу роблять різні штуки:

  1. Є камера-принтер, де замість фото створюється та друкується вірш на основі того, що потрапило в кадр.
  2. Хтось друкував та стримив смс-повідомлення, які приходили на мобільний номер.
  3. Десь можна намалювати картинку і вона надрукується.
  4. Хтось ще створив мімімішний Little Printer, на якому друзі можуть публікувати та друкувати повідомлення через інтернет.
  5. Хтось собі друкує кожного дня автоматично to-do-списки задач, прогноз погоди, заголовки новин — усі ідеї прямо прекрасні.
  6. На якісь дизайнерській конференції дизайнери з фізичними продуктами сканували свої продукти, а принтер друкував посилання на створене відео з QR-кодом.

Як це працює

MVP-версія мала ось такий вигляд. Зараз у камери ще зʼявився нормальний повноцінний штатив замість підставки моделі літака, але в цілому все точно таке ж саме. Додано пізніше: перед публікацією я зрозумів, шо папір гарно не скручується, тому там зʼявилась (невидима на відео) планка, через яку тепер прокручується папір.

У мене вдома валяється Raspberry PI, яку до останнього часу я використовував для перевірки електроенергії вдома, але тепер їй разом із камерою випала важлива роль — бути сервером.

А реалізація вийшла навіть умовно простою — є вебсервер, який підписаний на вебхуки від монобанку (до речі, стало відкриттям, що за проксювання A-записів в cloudflare DNS, вебхуки взагалі не приходитимуть, їх зазвичай вмикають, щоби приховати IP-сервери), який постійно тримає підключення з принтером по Bluetooth (Навіщо кабель? Щоби тримати постійно на зарядці), генерує зображення із сумою/датою/описом та надсилає на друк. З текстом усе дуже погано, тому постійно генерується зображення.

Стримиться це все на Youtube — дуже дивно, але я взагалі не знайшов сервісів, де можна дуже довгі робити трансляції. Зазвичай на стримінг-платформах ліміт у дві-чотири години, а тут точно треба більше.

Ну і для випадків із вимкненням світла, це все переключається автоматично на power bank, який працює як UPS. Дивно, що роутер дуже чутливий до відключень, тому він вимикається та вмикається, а raspberry навіть не помічає переключення, тому намагається підключитись знову до ютубу.

Звучить та має приблизно ось такий вигляд:

На майбутнє

Початкова ідея була дозволяти друкувати графіті, але це точно не вийшло би зробити за декілька годин, хоча ось зараз згадуються малюнки на картах тривог і тікток-гадалки, тож є потенціал!

Енівей, якщо у вас є ідеї, що можна зробити на основі цього — пишіть мені. Обіцяю, шо ні копійки від вашої ідеї в кишеню не піде.

Автор: Вадим Клименко

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук