США заборонять продаж антивірусів Kaspersky через зв’язки з рф

У США запроваджують заборону на продаж антивірусного програмного забезпечення, створеного російською компанією Kaspersky Lab, повідомляє Reuters. Причина — загроза національній безпеці.

Рішення в Міністерстві торгівлі США пояснили тим, що «росія продемонструвала, що має можливість і… намір використовувати російські компанії, такі як Kaspersky, для збору та використання у військових цілях особистої інформації американців».

Зазначається, що програмне забезпечення Kaspersky має привілейований доступ до систем комп’ютерів, що може бути використане для викрадення конфіденційної інформації або встановлення шкідливих програм.

Серед клієнтів Kaspersky є постачальники критичної інфраструктури, а також державні та місцеві органи влади.

Kaspersky Lab у своїй заяві зазначила, що рішення США базується на «теперішньому геополітичному кліматі та теоретичних побоюваннях», а не на всебічній оцінці продуктів і послуг компанії. Вони також заявили, що їхня діяльність не загрожує національній безпеці США, і компанія буде шукати правові способи захисту своїх інтересів.

Нові обмеження набудуть чинності 29 вересня, через 100 днів після публікації, що дасть бізнесу час знайти альтернативи. Нові угоди з Kaspersky у США будуть заблоковані через 30 днів після оголошення обмежень.

Порушення нових правил загрожує штрафами з боку Міністерства торгівлі США, а за свідоме порушення заборони міністерство юстиції може порушити кримінальну справу. Користувачів програмного забезпечення не штрафуватимуть, але наполегливо рекомендують припинити його використання.

Очікується, що цей крок завдасть серйозної шкоди репутації Kaspersky та може суттєво знизити його закордонні продажі. США додадуть три підрозділи (два російських і один британський) Kaspersky до торговельного обмеження, що фактично заборонить американським постачальникам продавати їм товари.

У 2017 році Міністерство внутрішньої безпеки США заборонило використання антивірусного продукту Kaspersky на федеральних мережах, звинувативши його у зв’язках з російською розвідкою і зазначивши, що російське законодавство дозволяє спецслужбам примушувати Kaspersky до співпраці, а також перехоплювати комунікації, що використовують російські мережі.

В Україні продукти від «Лабораторії Касперського» заборонені з 2015 року, коли Україна ввела санкції проти рф. У жовтні 2016 року їх подовжили, тоді компанія вирішила ліквідувати свою «дочку» в Україні. Крім обмежень на ведення комерційної діяльності, провайдерів також зобов’язали блокувати доступ до головних сторінок антивірусних компаній: kaspersky.ru і drweb.ru.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук