Австралійські військові випробували лазерну зброю для знищення дронів

Австралійські сили оборони (ADF) успішно випробували свою першу портативну лазерну установку Fractl. Ця розробка призначена для нейтралізації повітряних дронів, що рухаються зі швидкістю 100 кілометрів на годину.

Система Fractl, створена і поставлена австралійською компанією AIM Defence з Мельбурна, використовує потужний лазерний промінь, який споживає «менше енергії, ніж чайник для кип’ятіння води». Цей промінь рухається зі швидкістю світла та здатний пропалити сталь.

Компактна установка розміром з валізу може виявляти та вражати цілі розміром з монету на відстані 1000 метрів.

За словами представників ADF, зброя працює безшумно та не потребує складного навчання.

«Ви натискаєте кнопку, щоб відстежити безпілотник, і комп’ютер бере управління на себе. Потім ви натискаєте іншу кнопку, щоб «спустити курок», ніби у відеогрі», – пояснив капрал Патрік Фланаган з ADF.

Зброя з «нескінченним магазином»

Крім випробувань на полігоні, Fractl також пройшов додаткові тестування разом із бронетехнікою для оцінки його ефективності проти безпілотних літальних систем (C-UAS).

Військові зазначають, що традиційна зброя швидко витрачає боєприпаси під час ураження цілей на близькій відстані, на відміну від лазерної зброї, яка фактично має «нескінченний магазин, доки є живлення».

Саме тому, наголошується, потрібні сучасні системи керування вогнем, спеціально розроблені для відстеження та ураження дронів.

Підготовка до сучасних загроз

Австралійські сили оборони також підкреслюють важливість Fractl та подібних рішень для боротьби з безпілотниками, які стають все більш серйозною загрозою у сучасній війні.

Різноманітність дронів потребує різноманітних методів боротьби з ними, особливо ефективними проти невеликих мультикоптерів є саме системи спрямованої енергії, здатні виявляти, відстежувати та знищувати такі цілі.

«Уроки України полягають у тому, що дрони є справжньою проблемою, і якщо ми нічого не зробимо, нас чекає неприємний сюрприз у наступній битві», – зазначив штаб-сержант 2-го класу Елі Лі з відділу роботизованих та автономних систем ADF.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук