Flyer One Ventures інвестував у стартап Field Materials, співзасновник якого родом із рф – коментар фонду

Український фонд Flyer One Ventures інвестував у стартап Field Materials, який оцифровує процес закупівлі матеріалів для будівельних компаній. Компанія базується в каліфорнійському Сан-Хосе, у 2022 році її заснували Ельдар Садіков та Віктор Гейн. F1V інвестували у нього двічі, написала партнерка фонду Олена Мажуга у блозі.

  • У червні цьогоріч Field Materials залучив $8,15 млн seed-фінансування від DivcoWest Ventures, Navitas Capital, Zelda Ventures, Blumberg Capital, s16vc та українського фонду Flyer One Ventures.
  • Мажуга назвала три причини, чому F1V долучився до раунду та інвестував у цей стартап: «Будівельній галузі бракує інновацій та діджиталізації ШІ-платформа економить витрати та час для будівельних компаній, а співзасновники є серійними підприємцями з виходом на PayPal».

Ельдар Садіков народився у росії, живе у США з 2001-го. У 2013 році він разом зі своєю бізнес-партнеркою Монсе Медіною, з якою заснували стартап Jetlore, розповідали американському виданню про «імміграційне пекло» у США, з яким довелося зіштовхнутися. На той момент вони не мали грін-карт, які видаються постійним мешканцям країни.

У 2017 році та до того у своєму Twitter (нині Х) Садіков іноді писав російською, зокрема, анонсував свій виступ на конференції Фонду розвитку інтернет-ініціатив у москві. Це російський фонд венчурних інвестицій, заснований Агентством стратегічних ініціатив за пропозицією володимира путіна.

AIN.UA звернувся за коментарем до F1V та запитав, чому фонд інвестував у стартап. Нижче наводимо повну відповідь Flyer One Ventures.

«Field Materials – американський стартап і не має жодного стосунку до росії. Вся команда стартапу – міжнародна, а Ельдар Садіков вже понад 23 роки живе і працює в США. Другий співзасновник – американець Віктор Гейн. 

Не можна вважати Field Materials стартапом з «російським походженням». Російський Forbes, [який писав про це], і його матеріали – не показник. Російські журналісти мають звичку «присвоювати» досягнення видатних і успішних людей, навіть якщо вони вже десятиріччями не живуть в рф.

Окрім єдиного івенту в 2017 році, ми не бачили постійної присутності Садікова в російській технологічній екосистемі, його точно не можна вважати її активним гравцем.

Ельдар має паспорт США, з 2001 року вчиться, працює та будує бізнес там. Він випускник Північно-Східного університету та Стенфордського університету. Свій попередній стартап Jetlore він продав публічній американській компанії PayPal. Угода була вже після анексії Криму і, якщо б були хоч якісь звʼязки з рф, вона б не пройшла.

Під час due diligence ми перевіряємо документи засновників; дивимось, де фаундери здобували освіту з самих перших курсів. Все навчання та карʼєрний шлях Садікова з 2001 року в був у Штатах. Для нас це «зелений прапор».

Ми обовʼязково перевіряємо, чи має стартап співробітників, чи шукає людей в рф, чи є податкова привʼязка до країни, локальний піар, маркетинг, тощо. Field Materials не має жодних вищезгаданих звʼязків з росією».

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук