МОН змінює правила вступу до аспірантури через «аномальне» збільшення кількості чоловіків призовного віку

Міністерство освіти та науки змінює правила вступу до аспірантури через «аномальне» збільшення кількості чоловіків призовного віку, які хочуть вступити на третій рівень вищої освіти. Про це написав міністр освіти та науки Оксен Лісовий в Х.

За його словами, до початку повномасштабного вторгнення на аспірантуру вступали близько 7-8 тисяч людей. Цьогоріч охочих стало більше, 246 189 людей зареєструвалися складати єдиний вступний іспит (його складають для вступу на магістратуру також). З них 91 561 — це чоловіки призовного віку, у яких вже є ступіть магістра чи спеціаліста.

«Зараз такі цифри виглядають радше як аномалія. Аномалія, яка шкодить якості освіти, економіці (фіктивне навчання створює нові схеми та мільйони доларів у тіні), а найголовніше — національній безпеці, — написав Лісовий. — Те, що система освіти стала такою «дірою» для ухилянтства, свідчить про симптоми її занедбаності. І саме тому ми розпочали її комплексну трансформацію. Бо якість освіти та цінності, які плекаються в цій системі, мають значення».

Також міністр закликав повідомляти правоохоронців про факти фіктивного навчання.

Що зміниться у 2024 році

  • Єдиний вступний іспит зберегли для всіх вступників, але змінюється вага його компонентів під час розрахунку конкурсного бала.
  • Допуском до вступних іспитів у всіх закладах вищої освіти і наукових установах встановлюється оцінка ЄВІ в частині тесту загальної навчальної компетентності на рівні 160 балів.
  • Складати англійську мову не обов’язково для аспірантури, оцінка може не враховуватися в конкурсному балі — це вирішуватиме вже сам заклад. Але вступу до магістратури це не стосується. 
  • Скасували вступ на аспірантуру на денну форму навчання за контрактом, залишили тільки денну та заочну форми, які не дають відстрочки від мобілізації.
  • Натомість розширили кількість бюджетних місць з традиційних 3 200 до 7 000. Так хочуть розширити кількість вступників, які дійсно хочуть присвятити себе науковій роботі.
  • Переведення з інших форм навчання на денну форму навчання буде недоступним.
  • Поновитися на денну форму навчання можна тільки невійськовозобов’язаним, або тим, кому можна за законом (вагітність, військова служба, медики).
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук