Завдяки «Народному супутнику» українська розвідка отримала 4173 знімки ворожих об’єктів — це мільярди доларів збитків для рф

За два роки використання супутника ICEYE, закупівля якого стала можливою завдяки спільним зусиллям українців, фахівці Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) отримали 4173 знімки ворожих об’єктів. Зокрема, серед них:

  • 370 аеродромів;
  • 238 позицій ППО та радіотехнічної розвідки;
  • 153 нафтобази та склади пального;
  • 147 складів ракетного, авіаційного озброєння та боєприпасів;
  • 17 військово-морських баз.

Також в об’єктиві ICEYE перебувають пункти постійної дислокації ворожих сил, його полігони, військові містечка, центри мобілізаційного розгортання. Це дозволяє відстежувати динаміку рухів російських військ з особовим складом, розкривати їх воєнні наміри та вживати заходів для їх зриву.

«Народний супутник» дає змогу стежити за об’єктами військово-промислового комплексу агресора та його мережею логістики, куди належить і незаконний міст між росією та окупованим Кримом.

Перевага космічного апарата ICEYE полягає в його здатності чітко бачити скупчення навіть ретельно замаскованих у лісовій місцевості механізованих підрозділів противника з його технікою.

Супутник дозволяє точно ідентифікувати вид і тип виявлених бойових літаків, кораблів, засобів ППО ворога, а також фіксувати рівень пошкоджень на уражених об’єктах агресора.

Близько 38% з усього масиву даних, отриманих завдяки ICEYE, використали для безпосередньої підготовки вогневого ураження ворога, а це мільярди доларів збитків для росії.

Нагадаємо, влітку 2022 року в межах проєкту «Народний Байрактар» фонд Сергія Притули зібрав 600 млн грн. Гроші на покупку трьох безпілотників для ЗСУ зібрали за три дні. Проте компанія-виробник ударних БПЛА вирішила надати їх безкоштовно. За запитом Міністерства оборони України кошти з цього проєкту спрямували на закупівлю супутника.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук