Figma анонсує великий редизайн, нові ШІ-інструменти та Figma Slides

Figma анонсує третій великий редизайн із моменту запуску закритої бета-версії — UI3, вбудовує нові ШІ-інструменти для покращення роботи на платформі та показує Figma Slides для перегляду презентацій, про це компанія пише у своєму блозі.

Яким буде новий дизайн у Figma 

Йдеться, що за десять років існування програми туди внесли багато нових функцій і можливостей, через що стало складніше її використовувати. Тому вирішили оновити дизайн, щоб очистити простір для роботи та зробити його зручнішим.

UI3 має розв’язати чотири проблеми: прибрати зайве з робочого простору, щоб зосередити увагу на роботі; зробити програму більш інтуїтивною для новачків; адаптуватися до мінливої природи дизайну; згуртувати сімейство інструментів Figma.

  • Тож поекспериментувавши, вирішили перенести панелі зі змінним розміром і нову тонку панель інструментів у нижню частину полотна. Можна повністю приховати інтерфейс, і панелі з’являтимуться лише тоді, коли це буде потрібно.
  • Усі параметри, пов’язані з макетом, включно з шириною, висотою та автоматичним макетом, тепер об’єднані в одну панель.
  • UI3 представляє тло для вводу даних, рамки навколо списків, закруглені кути та 200 виразних іконок, намальованих вручну дизайнером Тімом Ван Даммом.
  • Оновили дизайн вікна Auto Layout.
  • Згуртовують інструменти програми, типу FigJam, Figma Design і Figma Slides, щоб зробити зручну екосистему.

Figma AІ: що цікавого пропонують

У компанії кажуть, що хотіли дати ті ШІ-інструменти, які дійсно будуть корисні користувачам, а не просто заради «галочки». Тому із цікавинок можна виділити таке:

  • Штучний інтелект додали в пошук файлів. Це буде корисно дизайнерам, які не завжди починають з нуля, а користуються скриншотами чи зображеннями, які вже створила команда. Visual Search дозволить знайти та повторно використовувати дизайни, виділивши ділянку на полотні або ввівши текстовий запит. Figma знайде схожі дизайни з усіх файлів команди, до яких є доступ.
  • Покращили Assets panel — ШІ розумітиме значення та контекст пошукових запитів, щоб показати найбільш релевантні. Навіть якщо вони не збігаються з назвою.
  • Можна перекладати чи переписувати текст в один клік — це нові можливості текстових інструментів на основі ШІ.
  • За допомогою ШІ у програмі можна згенерувати реалістичні зображення, щоб наповнити дизайн. Також можна видалити фон зображення, не виходячи з полотна.  
  • Щоб подолати проблеми «чистої сторінки», штучний інтелект зможе на основі текстових підказок згенерувати початок потрібного контенту — далі його можна буде редагувати.

На тлі дискусій і суперечок про те, що штучний інтелект порушує авторські права, у компанії написали великий блок про те, що їхні інструменти працюють на сторонніх моделях і не навчаються на роботі користувачів.

Також адміністраторам дозволили контролювати, чи навчати ШІ на користувацькому контенті, включно з вмістом файлів, назвами та властивостями шарів, текстом і зображенням, коментарями та анотаціями.

Нові правила діятимуть з 15 серпня. Тоді за замовчуванням для тарифних планів Starter і Professional доступ до цих даних буде дозволений, тоді як для Organization і Enterprise — заборонений.

Як пише The Verge, журналісти якого побували на презентації, інструменти на основі ШІ працюватимуть відсьогодні в бета-версії — і це безкоштовно. Період тестування триватиме близького року, перш ніж їх розгорнуть широкому колу. Далі такі інструменти будуть платні.

Користувачі створили у Figma близько 3,5 мільйонів презентацій, але далі доводилось щось вигадувати, щоб продемонструвати її. Figma Slides має вирішити цю проблему. Він створений як для професіоналів, так і просто зацікавлених людей, йдеться у блозі.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук