У «Дії» розширили перелік людей, які можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків

Люди, які не мають акта про пошкоджене майно або чиї будинки розташовані на тимчасово окупованих територіях, тепер можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків у «Дії». Про це йдеться в офіційному Telegram-каналі застосунку.

Поки що така можливість працює в бета-версії, щоб пізніше сервіс працював без помилок. Долучитися до тестування можна за цим посиланням — зробити це можуть повнолітні громадяни України, у яких є картка платника податків. Першочергово ті, хто:

  • право власності на ваше майно не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • немає акта про пошкоджене майно і ви не подавались на програму «єВідновлення»; 
  • оселя на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.

«Важливо, щоби кожен постраждалий українець подав заяву про завдану шкоду. Так ми покажемо усьому світові реальну картину збитків і звірств від вчинків окупанта. І найважливіше — ваші заяви допоможуть запустити компенсаційний механізм трансформуються в репарації й відновлення країни», — пишуть у пресслужбі.

Нагадаємо, 2 квітня, запрацював перший етап міжнародного Реєстру збитків в «Дії». Люди, чию нерухомість пошкодили чи знищили росіяни, вже можуть подати заявки на відшкодування. А пізніше реєстр мають розширити та дозволити фіксації вимушеного переміщення, шкоди життю, здоровʼю, тортури та сексуальне насильство. 

Команда Strimco була одними з тих, хто створював сервіс. Саме на реєстрі репарацій з усіх проєктів раніше в інтерв’ю для AIN.UA наголосив один із найвідоміших спеціалістів в українському GovTech і співзасновник компанії Роман Ланський.

У бліцінтерв’ю він розповів про всі складнощі роботи із таким проєктом і як працюватиме відшкодування.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук