Як розпізнати ШІ-зображення. 9 речей, на які слід звертати увагу

У світі, де будь-хто може створити зображення за допомогою штучного інтелекту (ШІ) на кшталт OpenAI’s DALL-E, Midjourney, Gencraft чи Stable Diffusion, відрізнити справжні фотографії від ШІ-творінь стає дедалі складніше. Особливо, коли ці зображення поширюються в соціальних мережах без жодних позначок про те, що вони створені штучно.

Неправдиві зображення, створені ШІ, вже не раз використовувалися для дезінформації. Вони змушували людей думати, що Трампа заарештували або що Папа Римський радикально змінив імідж.

Навіть якщо ви вважаєте, що завжди можете розпізнати ШІ-зображення, або навпаки боїтеся, що ніколи не навчитеся цього робити, цей текст допоможе зрозуміти, на що слід звернути увагу.

  1. Дивні пальці. ШІ часто «псує» руки на зображеннях. Може бути зайвий шостий палець, відсутній великий палець або додатковий суглоб. Долоні бувають із дивною кількістю вен, а пальці можуть зливатися. Людське око легко помічає такі помилки, адже ШІ має менше даних для навчання, ніж людина, яка постійно бачить руки.
  2. Розмитий чи незвичайний фон. Часто ШІ-зображення мають повністю розмитий фон, щоб приховати дивні деталі. Тому вже повністю розмитий фон повинен викликати підозру. Але варто дивитися уважніше: архітектура може бути химерною — сходинки нерівні, стіни вигнуті, а стеля під нахилом. Офісне крісло може бути неприродно великим, а журнальний столик мати недостатню кількість ніжок. Зверніть увагу на світильники: чи є якісь структурні неможливості або відмінності між нібито однаковими люстрами? Розмите тло великого натовпу може приховувати серйозні помилки, наприклад, відсутні кінцівки або людей із трьома очима.
  3. Жахливе волосся. Для ШІ окремі волосинки — справжня проблема. На одній голові може бути одночасно чітка деталізація, легкі пасма, розмиті ділянки та різкі зміни текстури. Шукайте такі несумісні речі, як волосся, яке зависає над головою або дивно закручується, торкаючись голови з обох боків. У крайніх випадках волосся може навіть перетворитися на шарф чи одяг. Але часто волосся просто матиме трохи занадто густий або розмитий вигляд.
  4. Надмірно «відтворений» зовнішній вигляд. Проблеми ШІ з текстурами стосуються не тільки волосся. Багато зображень мають глянцевий, нереалістичний блиск, схожий на персонажів із відеоігор. Це може поєднуватися з розмитим фоном і чітким переднім планом або мати інші комбінації. Особливо це помітно в мультиплікаційних роботах ШІ, але також трапляється з нібито фотореалістичними зображеннями.
  5. Помилки з аксесуарами. Комірці сорочок, намиста, сережки, шарфи, ремінці сумок і ґудзики на сорочках — у реальному житті всі ці деталі мають правильний розмір, логічний вигляд і працюють за законами фізики. У ШІ-зображеннях може бути все що завгодно. Перевірте, чи прикраси не деформовані, чи сережки однакові. Каблучка може не надягатися на палець, а намисто — висіти занадто високо на шиї. І знову ж таки, розмиття може з’являтися, щоб відвернути вашу увагу від складної деталі, наприклад, циферблата годинника.
  6. Спотворений текст. ШІ-зображення створені для того, щоб генерувати нові комбінації з наявного контенту, але для писемності не підходить просто змішувати літери. Якщо штучний інтелект спробує створити вивіски магазинів, постери для кімнати чи дорожні знаки, то. найімовірніше, вийде щось схоже на незрозумілий шифр. Перевірте будь-який текст на задньому плані — це може бути остання підказка, що перед вами фейк.
  7. Стереотипи. Попросіть ШІ-генератор зображень показати вам лікаря, і він видасть білого чоловіка в лабораторному халаті зі стетоскопом. Вам потрібно буде надати більше деталей, щоб отримати зображення, яке відображає різноманітність реального світу, і навіть тоді часто ви отримаєте лише більш конкретний стереотип.
  8. Помилкові деталі. ШІ-зображення часто псують дрібниці, вже згадані помилки з архітектурою на фоні, прикрасами не на тих пальцях чи пальцями не на тих руках, але такі помилки можуть траплятися з будь-чим достатньо детальним. Ось інші поширені речі, які ШІ поки що не може ідеально відтворити: зуби, очі, вуха, інструменти, як-от ножиці чи гайкові ключі та інші дрібнички. Розглядайте зображення як гру «знайди відмінності», і, ймовірно, ви знайдете щось, що видасть його штучне походження.
  9. Інструменти виявлення ШІ. Візуальне розпізнавання штучно створених зображень стає дедалі складнішим через розвиток технологій. За допомогою застосунків чи розширень для браузера можна перевірити достовірність зображення одним кліком. Один із варіантів — Hive AI Detector для Chrome. Він аналізує картинку та видає оцінку у відсотках, наскільки вона, ймовірно, штучна. Наприклад, може показати 85,9% ймовірності, що зображення створив штучний інтелект. Застосунок навіть може вказати, якою програмою його, можливо, створили і які його частини найбільш штучні. Також можна спробувати сервіси, як-от TinEye, які дозволяють шукати схожі зображення в інтернеті. Це може допомогти знайти оригінал, якщо картинка підроблена.

Одне застереження: інструменти визначення штучного інтелекту можуть помилятися. Насправді найкращий спосіб відрізняти реальність від підробки — навчитися звертати увагу на певні деталі.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук