Графіки відключення електроенергії діятимуть весь день 28 червня, Укренерго очікує зростання споживання через спеку

Планові графіки обмеження електроенергії діятимуть протягом всієї доби 28 червня. Через спеку, як очікує Укренерго, рівень споживання вдень і ввечері буде на 2,5% вищий за учора.

Енергопостачальники закликають українців ощадливо використовувати електроенергію і не вмикати одночасно потужні електроприлади.

Детальну інформацію про графіки відключень у кожному регіоні можна знайти на сайтах обленерго або на їхніх сторінках у соцмережах.

Заходи для подолання дефіциту:

  • Імпорт електроенергії з п’яти країн Європи (Польща, Словаччина, Румунія, Угорщина, Молдова) загальним обсягом 31 390 МВт*год, з максимальною потужністю до 1649 МВт в окремі години.
  • Аварійна допомога з енергосистем Польщі, Словаччини, Румунії.
  • Експорт електроенергії з України наразі не здійснюється і не передбачається.

Поточна ситуація в регіонах:

  • Без електроенергії залишаються 459 населених пунктів.
  • Через бойові дії знеструмлені частини Донецької, Харківської та Херсонської областей.
  • Через технічні причини та негоду знеструмлені деякі райони Закарпатської, Львівської, Одеської та Миколаївської областей.

Гендиректор компанії-постачальника електроенергії Yasno Сергій Коваленко розповів, що українській енергосистемі критично бракує внутрішньої генерації електроенергії через обстріли росіян. Тому в найближчі 6-8 тижнів ситуація з дефіцитом буде складна.

«Для планування життя треба виходити з того, що в сірих зонах світла не буде. Особливо, коли час припадає на пікові години. Ми та ОСР будемо максимально швидко повідомляти про зміни. Але для планування — краще не розраховувати. У білій зоні світло повинно бути», — зазначив Коваленко.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук