OpenAI та американський журнал Time уклали угоду про партнерство

OpenAI уклала чергову угоду про стратегічне партнерство зі ЗМІ — на цей раз співпрацюватимуть з американським журналом Time. Суму угоди не розголошують, йдеться на сайті медіа.

  • З повідомлення відомо, що журналістський контент залучать до продуктів OpenAI, зокрема популярного ChatGPT. 
  • Дослідники штучного інтелекту отримають доступ до нинішнього та історичного контенту з архівів за останній 101 рік — саме стільки років журналу.
  • OpenAI це потрібно, щоб покращити свої продукти та відповіді на запити користувачів у чаті з цитуванням і посиланням на першоджерело.
  • А Time отримає доступ до технологій ШІ-компанії, щоб розробляти продукти для своєї аудиторії. 

«Партнерство з OpenAI сприяє виконанню нашої місії з розширення доступу до достовірної інформації в усьому світі, оскільки ми продовжуємо шукати нові інноваційні способи донесення журналістики Time до аудиторії», — сказав операційний директор журналу Марк Говард.

Цьогоріч на тлі скандалів із порушенням авторських прав штучним інтелектом OpenAI укладала подібні угоди з іншими виданнями та медійними корпораціями. Зокрема з Financial Times, The Associated Press, власницею Wall Street Journal  News Corp. Торік угоди уклали з  французьким медіа Le Monde й іспанською компанією Prisa Media. 

У травні цьогоріч вісім провідних американських ЗМІ подали в суд на компанії OpenAI та Microsoft. До звинувачень долучилися щоденні газети, які входять до медіагруп MediaNews Group і Tribune Publishing, які зі свого боку належать нью-йоркському інвестиційному фонду Alden Global Capital

А грудні 2023 року за порушення авторських прав The New York Times подав позов проти OpenAI та Microsoft.

Як ChatGPT ігнорує одну з важливих умов цих угод

Фактично в кожній із тих угод, що укладає OpenAI з видавцями, йдеться про те, що ChatGPT повинен називати медіакомпанію та давати посилання, якщо використовує її інформацію. 

Проте дослідження журналістської лабораторії Nieman показали, що чат видає вигадані посилання навіть на найбільш резонансні та відомі публікації. Або ж посилається на ті видання, які копірайтять собі оригінал.

В OpenAI відповіли, що ще не запустили функції цитування, обіцяні в ліцензійних контрактах. Але відмовилися відповісти, чому їхній чат галюціонує посилання, та пояснити, як нові функції можуть розв’язувати цю проблему.

«Разом з нашими партнерами-видавцями новин ми працюємо над тим, щоб поєднати розмовні можливості з їхнім останнім новинним контентом, забезпечуючи належне авторство і посилання на джерела — розширений досвід, який все ще перебуває в розробці, і поки що недоступний в ChatGPT», — сказала представниця OpenAI Кайла Вуд.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук