Кібератака на російські інтернет-провайдери в Криму залишила без зв’язку 250 тисяч абонентів

Російські інтернет-провайдери, що працюють у Криму та тимчасово окупованих територіях України, досі не можуть оговтатися від потужної DDos-атаки ГУР, яка відбулася на початку травня. Без зв’язку залишились щонайменше 250 тисяч абонентів, пише Hromadske з посиланням на джерела в спецслужбі.

  • Одним із найбільш постраждалих провайдерів став телеком-оператор «Міранда-медіа», який на окупованих територіях працює як «Миртелеком».
  • Його абоненти не могли скористатися послугами в Криму, а також на територіях Запорізької та Херсонської областей, які окупувала росія. Окрім цього, абоненти не могли робити оплату через ураження білінг-системи.
  • Потужної атаки зазнали й мережі російського провайдера «Фарлайн», також, передусім у Криму.
  • За даними джерел із розвідки, представники російських провайдерів називають її найпотужнішою DDos-атакою, з якою їм коли-небудь доводилося стикатися.

Як пише NV з посиланням на свої джерела, значна кількість абонентів залишалися без звʼязку понад дві доби. Атака зачепила як мереж абонентів, так і мереж операторів, що користувалися ураженою інфраструктурою.

Водночас клієнти, боячись шахрайства, відмовлялися надавати операторам актуальну інформацію, а 20% абонентів відмовилися модернізувати мережеве обладнання, яке могло б захистити їх від подальших атак.

Провайдерам довелося залучати сотні додаткових технічних спеціалістів, зокрема для обробки численних звернень невдоволених клієнтів.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук