Neuralink відклала вживлення чипа другому пацієнту через стан його здоров’я

Компанія мільярдера Ілона Маска Neuralink 24 червня мала вживляти чип другому пацієнту. Але операцію не провели через стан його здоров’я, пише Bloomberg. 

  • Журналістам це розповів Майкл Лоутон, головний виконавчий директор Неврологічного інституту Барроу, де мали робити операцію.
  • Непрооперований пацієнт має бічний аміотрофічний склероз, відомий як хвороба Лу Геріга, що спричиняє дегенерацію нервових клітин у хребті та головному мозку. Зрештою, м’язи стають паралізованими.
  • Але також він мав проблеми зі здоров’ям, які унеможливили імплементацію чипа Neuralink. Тож операцію, ймовірно, зроблять іншому кандидату наступного місяця.

Що про це відомо

Стартап Neuralink перебуває на ранній стадії клінічних випробувань свого пристрою. 20 травня Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США дало «зелене світло» на вживлення чипа другому пацієнту.

Дозвіл на це компанія отримала після того, як FDA погодилось із запропонованим від Neuralink вирішенням проблеми, яка виникла в першого пацієнта — 29-річного Ноланда Арбо

Нагадаємо, через декілька тижнів після січневої операції деякі нитки з електродами, розміщені в тканині мозку пацієнта, почали виходити з неї. Це призвело до порушення роботи пристрою. 

Але, зрештою, інженери усе полагодили. Арбо тепер може успішно грати у відеоігри, тільки думками.

Понад тисяча паралізованих людей зареєструвалися в реєстрі, але тільки менше як сто відповідають вимогам для дослідження.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук