Влада США пропонує $10 млн за допомогу у пошуку хакера, який начебто злив дані з «Дії»

Влада США пропонує $10 млн тому, хто допоможе розшукати російського хакера 22-річного Аміна Стігала. Його звинувачують у масштабних атаках на українські урядові комп’ютерні системи, пише Washington Post.

  • В обвинувальному акті також йдеться, що Амін видавав себе за звичайного кіберзлочинця, але насправді співпрацював із головним управлінням розвідки росії.
  • Йдеться, що хакер керував масштабною атакою під назвою «WhisperGate». Ця кампанія розпочалася приблизно за місяць до вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року. 
  • За вказівкою російських військових Стігал зламав комп’ютери десятків українських державних установ. У тому числі тих, що займаються критичною інфраструктурою, сільським господарством, освітою, наукою та службами з надзвичайних ситуацій.
  • Усе мало такий вигляд, ніби це звичайна кібератака — злочинці використовували повідомлення з вимогою заплатити $10 тисяч у біткоїнах за відновлення викрадених даних. 
  • Але насправді вони хотіли видалити ці дані та вивести з ладу урядові комп’ютери, згідно з обвинувальним висновком.
  • В обвинувальному акті також йдеться про інцидент, коли в січні 2022 року хакери розмістили в даркнеті нібито дані 13,5 мільйонів користувачів «Дії», щоб потім продати їх. 
Скрин AIN.UA
  • А також розмістили повідомлення на сайті Державного порталу цифрових послуг такого змісту: «Українці! «Українці! Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте найгіршого. Це за ваше минуле, теперішнє і майбутнє», додає Washington Post.

Що кажуть у Мінцифри

У матеріалах справи відсутня інформація саме про злам «Дії». Йдеться, що Амін Стігал виклав базу даних під виглядом даних із «Дії». Це виявили спецслужби, які закупили їх і проаналізували, прокоментували в Мінцифри для DOU.

«На порталі «Дія» в той час нараховувалось лише 1,5 мільйона користувачів. Експерти детально вивчили матеріали та виявили, що 13 мільйонів даних — це компіляція різних баз даних, що були злиті набагато раніше з приватних компаній», — йдеться в коментарі.

У січні 2022 року на кількох форумах з’явилися оголошення про начебто злиті державні бази даних українських громадян, отримані через портал «Дія». На одному з форумів ціна бази — $15 000.

Кіберексперти поки поспішали з висновками, а в Мінцифри називали ці оголошення провокацією та продовженням гібридної війни.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук