ЄС підозрює Meta в порушенні закону «Про цифрові ринки»

Європейська комісія звинувачує компанію Meta в порушенні закону «Про цифрові ринки» (DMA), а саме через її модель «плати або погоджуйся» для користувачів соцмереж компанії. Про це пише FT.

  • Зараз користувачі Facebook та Instagram можуть безплатно користуватися соцмережами техногіганта, але мають погоджуватися на збір своїх даних задля персоналізованої реклами. Або ж платити, щоб уникнути цього.
  • Саме така бізнес-модель «плати або погоджуйся» стурбувала регуляторів. За попередніми висновками — вона порушує DMA.
  • Представник ЄС заявив, що користувачі Meta, які не дають згоди, все одно повинні отримати доступ до такого ж сервісу, який використовує менше їхніх персональних даних.
  • У Meta відповіли, що підписка на відсутність реклами відповідає вказівкам найвищої судової інстанції в Європі та DMA. «Ми сподіваємося на подальший конструктивний діалог з європейською комісією, щоб довести це розслідування до кінця», — кажуть у компанії.
  • Якщо техногіганта визнають винним, йому загрожують штрафи в розмірі до 10% від глобального обороту, а за повторне порушення — до 20%. 
  • Попередні висновки ЄС мають бути остаточно сформульовані протягом року з моменту початку офіційного розслідування в березні. 

Закон ЄС про цифрові ринки (DMA) ухвалили навесні 2022 року, а вже 3 травня 2023 року він офіційно набув чинності. Закон має забезпечити конкурентоспроможність цифрового ринку.

У березні цього року Європейська комісія розпочала розслідування щодо відповідності великих технологічних компаній DMA. Як йдеться в заяві комісії, розслідування стосується Apple, Alphabet (материнська компанія Google) і Meta (колишня Facebook).

24 червня ЄС звинуватив Apple у порушенні цього закону, вперше використавши свої нові повноваження проти технологічного гіганта. Йдеться про нав’язування правил на App Store, які не дозволяють розробникам програмного забезпечення направляти користувачів на інші майданчики. Apple заперечує будь-які правопорушення.

Варто зазначити, що в березні 2024 року Apple вже отримала штраф від ЄС у розмірі €1,84 млрд ($2 млрд) за порушення правил щодо інформування користувачів iOS про альтернативні сервіси підписки на музику.

На думку аналітиків, висунуті проти Meta звинувачення свідчать про прагнення Брюсселю показати себе як орган, що швидко реагує на ймовірну антиконкурентну поведінку.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук