Росія використовує Калінінград, щоб вивести з ладу супутникові мережі ЄС

Росіяни використовують Калінінград, щоб вивести з ладу супутникові системи Європейського Союзу. Про це пише Bloomberg із посиланням на орган ООН, який наглядає за комунікаційними технологіями.

  • Минулого тижня Міжнародний союз електрозв’язку розглянув низку скарг від України та чотирьох країн Європейського Союзу: Франції, Нідерландів, Швеції та Люксембургу. 
  • Усі говорили про перешкоди супутниковому зв’язку за останні місяці. Йшлося про заглушення сигналів GPS, загрозу керування авіарухом і навіть переривання дитячих програм, щоб показувати насильницькі кадри війни в Україні.
  • За даними регуляторного органа, останні перешкоди надходили з росії, зокрема з Калінінграда та Москви. Насамперед вони торкнулися теле- і радіоканалів з українським контентом.
  • росія не відповіла на ці висновки, йдеться у звіті. У відповідь на попередню скаргу Франції, Москва заявила, що намагалася знайти джерела таких перешкод, «але не виявила жодних випадків, які могли б спричинити шкідливі перешкоди».

Як відомо, Швеція зіштовхнулася зі «шкідливими перешкодами» з боку росії та окупованого Криму після вступу до НАТО цього року. Країна стверджувала, що перешкоди торкнулися трьох різних супутникових мереж Sirius. Речник кремля Дмитро Пєсков тоді прокоментував, що йому нічого не відомо про це.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук