Українська Delta показала успішну інтеграцію з польською системою управління артилерійським вогнем Topaz на заході НАТО

Українська система Delta показала успішну інтеграцію з польською системою управління артилерійським вогнем Topaz на CWIX24. Захід НАТО відбувся у польському місті Бидгощ, пише Міноборони.

Delta — це екосистема військових продуктів, яка дозволяє бачити поле бою в режимі реального часу. Вона відображає повітряну, наземну, морську ситуацію на цифровій мапі. Також система дозволяє обмінюватися інформацією в середині армії чи з союзниками. 

  • Навчання на заході було у двох частинах: секретній Pink Enclave і несекретній Green Enclave. Йдеться, що українська команда вперше працювала в ролі хабу для збору та обробки даних.
  • Delta збирала та оброблювала інформацію, а потім передавала на польську систему Topaz. Це показало здатність безпечно передавати дані з обмеженим доступом. 
  • За словами заступниці  міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерини Черногоренко, Delta успішно впоралася із завданням і підтвердила свою сумісність з іншими системами. 
  • Цьогоріч команда української системи протестувала п’ять різних стандартів взаємосумісності та пройшла всі тести успішно, сказала заступниця.

На засіданні 4 лютого Кабмін офіційно дозволив силам безпеки та оборони України користуватися платформою Delta.

Редакція AIN.UA розповідала деталі про систему: як вона виникла, як працює і про впровадження у війська. Перша версія Delta з’явилася в зоні бойових дій у 2016-му. Першим інновацію підхопив флот.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук